Rozbudowa wejherowskiego szpitala. Powstanie nowy blok operacyjny.

  • 5.12.2017, 13:47 (aktualizacja 05.12.2017 13:55)
Rozbudowa wejherowskiego szpitala. Powstanie nowy blok operacyjny.
Wejherowski szpital czeka gruntowna modernizacja, a dokładnie rozbudowa. Powstanie m.in. nowy blok operacyjny (usytuowany w przedniej części szpitala, w pobliżu dializ).

Najpierw podpisanie umowy z marszałkiem województwa pomorskiego w kwestii rozbudowy szpitala, potem wygranie konkursu dotyczącego budowy bloku operacyjnego.

"Aktualnie jesteśmy na etapie opracowywania specyfikacji i wyłaniania wykonawców." - powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes szpitali pomorskich.

Efekt jest taki, że w ciągu 3 lat wejherowski szpital zostanie zmodernizowany i rozbudowany. Powstaną nowa część, w której znajdzie się między innymi 7-kondygnacyjny blok operacyjny.

"Nowy blok operacyjny będzie łącznikiem połączony na dwóch poziomach (...) Będzie on w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego." - powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes szpitali pomorskich.

Rocznie na bloku operacyjnym w wejherowskim szpitalu wykonywanych jest ponad 12 000 operacji. Od lutego 2017 placówka im. Floriana Ceynowy należy do tak zwanych Szpitali Pomorskich. Stworzyło to większe szanse na pozyskiwanie dotacji. Przypomnijmy, że obecnie trwa modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a zakończy się w 2020 roku. Natomiast rozbudowa szpitala w tym, powstanie nowego bloku operacyjnego rozpocznie się od drugiego półrocza 2018 i potrwa do 2021 roku.

Dzięki dofinansowaniu projektu „Poprawa jakości i dostępności w diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych poprzez rozbudowę Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie" będzie nowa lokalizacja dla oddziałów: Rehabilitacji kardiologicznej, Rehabilitacji neurologicznej, rozbudowane zostanie Centrum Endoskopii oraz unowocześniony Zakład Patomorfologii.

 

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe