W Wejherowie wymienią ponad 200 starych pieców. Dbałość o czyste powietrze miasta. (zobacz video)

  • 8.01.2018, 14:24 (aktualizacja 08.01.2018 14:33)
W Wejherowie wymienią ponad 200 starych pieców. Dbałość o czyste powietrze miasta. (zobacz video)
Ponad 200 węglowych źródeł ciepła w Wejherowie zostanie wymienionych na ekologiczne rozwiązania. Wszystko w ramach różnych projektów o które postarało się miasto. Wymiana nastąpi w tym roku.

W 2013 roku miasto rozpoczęto realizacje zadań związanych z wprowadzeniem ekologicznych źródeł ciepła. Przystąpiono wówczas do pierwszej edycji programu "Kawka". W afekcie zlikwidowano wówczas 94 piecie i paleniska węglowe. Później zadania kontynuowano w ramach programu "Czyste Powietrze Pomorza". W tym roku władze miasta przystąpiły do kolejnych programów, które mają na celu zniwelowanie starych źródeł ciepła i zastąpienie ich ekologicznymi rozwiązaniami.

"W tej chwili jesteśmy w programie 'Kawka 2' i w jego ramach do końca 2018 roku będzie zmieniony system grzewczy w postaci ok. 125 pieców. Koszt to 1mln 776 tys. zł. " - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Oprócz programu "Kawka" w tym roku dalej realizowany będzie projekt "Czyste Powietrze Pomorza". W związku z tym 68 wspólnot mieszkaniowych podpisze umowy na wymianę źródła ciepła.

"Oprócz tego miasto na mocy swojej uchwały dofinansowuje zmiany w swoich budynkach i to jest ok. 136 tys. zł. Tam też jest troszeczkę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. A jeszcze dodatkowo jesteśmy w programie, gdzie obejmuje kompleksową termomodernizację budynków komunalnych." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Tutaj modernizacji poddanych zostanie 13 budynków komunalnych o łącznej wartości 3,3 mln zł. Dotyczy to też basenu i modernizacja tego budynku obejmie 1,2 mln zł

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe