Przegląd Pieśni Seniora. W październiku pierwsza edycja.

Przegląd Pieśni Seniora. W październiku pierwsza edycja.
"Śpiewać każdy może..."o każdej porze i w każdym wieku. Udowadniają to seniorzy z Wejherowa i okolic. Zapraszamy 8 października na I Przegląd Pieśni Seniora.

W Wejherowie znajduję się bardzo dużo stowarzyszeń, związków i organizacji skupiających osoby starsze. Na brak atrakcji nie można narzekać. Seniorzy to ludzie aktywni i wiedzący czego chcą i potrzebują. Czas wolny związany z przejściem na emeryturę bardzo często wykorzystują bardzo owocnie i w przemyślany sposób. Jednym z nich jest uczestnictwo w I Przeglądzie Pieśni Seniora, który 8 października odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

"Jak wiadomo muzyka łączy pokolenia i jest pewnym pięknym spoiwem dla niemal wszystkich rodzin. Tradycję śpiewacze są przekazywane od najmłodszych lat dzieciom podczas nadarzających się okazji, począwszy od narodzin dziecka gdzie śpiew rozlega się nad kołyską, poprzez wszystkie rocznice urodzin, święta, spotkania aż do późnej starości. Przegląd ma właśnie taki charter, jednoczący. Gdzie oprócz seniorów z naszego powiatu będziemy mogli wsłuchać się w „rodzinne muzykowanie”.  Do 21 września osoby chcące wziąć udział w naszym przeglądzie, (a są to ci co czują się seniorami) nie ma ścisłych wytycznych dotyczących wieku uczestnika, zobowiązani są do przesłania nam karty zgłoszeniowej. W regulaminie dokładnie opisujemy cały proces rekrutacji." - powiedział Jacek Drewa wiceprezes, Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „ŻYJ GODNIE” w Wejherowie

W Wejherowie znajduję się bardzo dużo stowarzyszeń, związków i organizacji skupiających osoby starsze. Na brak atrakcji nie można narzekać. Seniorzy to ludzie aktywni i wiedzący czego chcą i potrzebują. Czas wolny związany z przejściem na emeryturę bardzo często wykorzystują bardzo owocnie i w przemyślany sposób. My, jako stowarzyszenie wychodzimy im naprzeciw z „I Przeglądem Pieśni Seniora”.  Wydarzenie to pewna propozycja do spędzenia miło czasu, promocji śpiewu i kultury kaszubskiej ale także a może przede wszystkim dobrej zabawy.  Miejmy nadzieję, że uczestników nie zabraknie i wszystko z zamierzonych planów będzie pomyślnie zrealizowane.  

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe