Sukces dziennikarzy TV Kaszuby. Nagroda od Ministerstwa Rozwoju.

  • 22.09.2017, 11:23 (aktualizacja 15.11.2017 12:54)
Sukces dziennikarzy TV Kaszuby. Nagroda od Ministerstwa Rozwoju.
Redaktor naczelna wejherowskiego oddziału Telewizji Kaszuby - Lilii Wilczyńska została wyróżniona w prestiżowym konkursie dla dziennikarzy "Prosto do Funduszy Europejskich". Nagrodę wręczała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas finałowej gali w Warszawie.

 "Prosto do Funduszy Europejskich" to konkurs o randze ogólnopolskiej organizowany przez Ministerstwo Rozwoju. W tym roku do drugiej edycji wpłynęło blisko 1000 zgłoszeń. Nagrodzono 15 uczestników. Pierwsze miejsca w poszczególnych województwach oraz 8 wyróżnień. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się przedstawiciele Telewizji Kaszuby. Marta Gerbatowska i Michał Malek z oddziału kościerskiego oraz Lilii Wilczyńska z oddziału wejherowskiego.

Lilii Wilczyńska została doceniona za cykl artykułów prasowych dotyczących wykorzystania środków z Unii Europejskiej. Skupiła się na przedstawieniu efektów  na szerszej płaszczyźnie i tutaj opisała rozwój miasta Wejherowa. Przeanalizowała mikroorganizm, który swój rozwój zawdzięcza wsparciu unijnemu (na przykładzie firmy OPEC) oraz przedstawiła zadania, które wybiegają w przyszłość na podstawie powiatowej inwestycji o nazwie "Książnica profesora Labudy".

To nie pierwsza nagroda redaktor Wilczyńskiej, którą zdobyła w konkursach dziennikarskich na płaszczyźnie krajowej:

W 2014 r reportażem pt. „Wygrać z rakiem....” (realizowanym wspólnie z Arkadiuszem Jaskułka) zwyciężyli w pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Onkologicznym dla Dziennikarzy pokonując uznane stacje telewizyjne oraz radiowe. Również w 2014 r  reportaż Telewizji Kaszuby autorstwa Lilii Wilczyńskiej i Arkadiusza Jaskułki znalazł się na podium ogólnopolskiego konkursu „To nas dotyczy” realizowanego przez Polska Izbę Komunikacji Elektronicznej. Mowa o programie pt. „Unia Europejska -Polska -- Wejherowo" który  spośród 160 nadesłanych produkcji znalazł się w zaszczytnej trójce laureatów, zdobywając „Kryształowy Ekran”.

We wcześniejszych edycjach konkursu „To nas dotyczy” produkcje ich autorstwa także otrzymały nominację znajdując się tym samym na podium: „Tabacznik” (2011) oraz „Pierwszy Kaszubski Festiwal Videoklipów” (2011), „Do góry nogami” (2012).

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe