Projekt dotyczący boiska "Waza". Powstanie obiekt do gry w piłkę nożną.

  • 25.09.2017, 17:08
  • Redakcja wejherowo24.info
Projekt dotyczący boiska "Waza". Powstanie obiekt do gry w piłkę nożną.
Trzy lata - tyle zajmie budowa boiska do piłki nożnej w dzielnicy Smiechowo. Projekt jest wieloetapowy. Pierwszy będzie realizowany w ramach zwycięskiego pomysłu z drugiego Budżetu Obywatelskiego. Dalszą część ma pokryć budżet miejski i prywatni sponsorzy.

Najpierw w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego przygotowano dokumentacje techniczną. Projekt zgłoszony przez Błękitnych Wejherowo większością głosów zwyciężył.

"Sportowcy wejherowscy, szczególnie Ci, którzy grają w piłkę nożną, zabiegali, żeby w Wejherowie było boisko do piłki nożnej.  Mamy stadion, ale oprócz niego brakowało takiego boiska. Wskazane zostało to miejsce w Smiechowie." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Budowa boiska do piłki nożnej realizowana będzie poprzez trzy etapy. Pierwszy rusza niebawem i obejmuje przygotowanie podłoża.

"Boisko jest dosyć kosztowne, więc dalsza część nie może być realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie z Komisją Sportu stwierdziliśmy, że Oni będą szukać pieniędzy na dofinansowanie około 50%, a my w ramach własnego budżetu pokryjemy drugie 50 %. W cyklu 3-letnim jesteśmy wstanie wówczas je zrealizować." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Boisko powstanie na sztucznej nawierzchni, będzie oczywiście ogrodzone i zamontowane będą piłkochwyty. W ramach inwestycji wybudowany zostanie budynek socjalny i trybuny na 149 miejsc. Pierwszy etap to koszt 239 tys. zł, a jego wykonawca jest wejherowska firma ZUK.

Jednocześnie przypominamy, że do 2 października br. trwa głosowanie na projekty w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe