Potrącenie dziewczynki. Natychmiastowa pomoc strażników miejskich.

  • 13.10.2017, 09:34 (aktualizacja 24.02.2018 00:30)
  • SM Wejherowo/redakcja
Potrącenie dziewczynki. Natychmiastowa pomoc strażników miejskich. SM Wejherowo
W poniedziałek doszło do potrącenia dziewczynki. Świadkami zdarzenia byli wejherowscy strażnicy, ktorzy ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dzięki spec. SM Adamowi Harasiukowi i straż. Bartoszowi Czerniawskiemu poszkodowana dziewczynka natychmiast otrzymała fachową pomoc. Jeden ze strażników przystąpił do akcji ratunkowej, drugi szybko pokierował ruchem. To ważne, gdyż zaczął tworzyć się korek, co utrudniłoby dojazd karetce. Dzięki natychmiastowej akcji strażników miejskich, nie tylko udzielono pierwszej pomocy potrąconej, ale również zadbano o udrożnienie ulicy w celu szybkiego dojazdu karetki. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda. Dziewczynka trafiła do szpitala. Jej stan jest już stabilny.

W miniony poniedziałek  około  godziny 17:20 na ulicy Pomorskiej w Wejherowie miał miejsce wypadek. Na dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych wjechał samochód osobowy marki Renault. W pobliżu miejsca wypadku byli funkcjonariusze zmotoryzowanego patrolu Straży Miejskiej, spec. SM Adam Harasiuk i straż. Bartosz Czerniawski. Obaj strażnicy posiadają uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy. Funkcjonariusze- ratownicy, udzielili poszkodowanej dziewczynce pierwszej pomocy przedmedycznej. O zaistniałym wypadku powiadomili  służby oraz rodziców. Dziecko przetransportowane zostało do szpitala. Dalsze czynności w sprawie wypadku  prowadzi policja.

W wejherowskiej Straży miejskiej wszyscy funkcjonariusze ukończyli kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast czterech z nich dodatkowo ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

SM Wejherowo/redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dorota
Dorota 21.10.2017, 20:27
dziękuję ta dziewczynka to moja siostrzenica dobrze ze tam byliście
Verum
Verum 13.10.2017, 23:15
Bravo Panowie!!!

Pozostałe