Płatny parking przy szpitalu. Więcej miejsc, ale...

  • 7.11.2017, 15:03 (aktualizacja 29.11.2017 13:30)
Płatny parking przy szpitalu. Więcej miejsc, ale...
Przy wejherowskim szpitalu wprowadzono strefę płatnego parkowania. Wyznaczono także miejsca nie objęte opłatą związane z kilkuminutowym postojem w celu dowiezienia osoby chorej oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych, również zwolnione z płatności. Większość pacjentów bywa oburzona faktem opłat, które przy dłuższej wizycie w szpitalu są dość spore. Z drugiej strony znacznie usprawniło to komunikacje i łatwiej teraz znaleźć miejsce do postoju.

4 zł za pierwszą godzinę, następna 5 zł, a jeśli chcemy wykupić bilet na cały dzień to musimy wyłożyć 30 zł. Od 2 tygodni tereny wokół wejherowskiego szpitala są płatne, z wyjątkiem dolnego parkingu. To jednak zbulwersowało naszych Czytelników. Na fanpage Telewizji Kaszuby (pod zdjeciem z dnia 27.10.br) czytamy:

"Tak, na pewno ktoś kto jedzie na Szpitalny Oddział Ratunkowy myśli o tym, ze trzeba zapłacić za miejsce... Drugą sprawą jest to, ze nie raz spędziłam na SORze 3-4h, dlaczego mam płacić za parking? Idiotyzm totalny." - pisze Pani Marta.

"Przegięcie na maksa!!! Taka osoba jak mój tata, który co dwa tygodnie przez 3 dni jeździ na chemię, która trwa po 3-4 h ma płacić 45 zł ?????? A ile osób takich jest i niektórzy siedzą na chemii jeszcze dłużej. Tak to jest jeżeli zdrowy chce zarobić na chorych!" - pisze Pani Natalia.

Wcześniej strefą opłat objęty był tylko teren przed wejściem głównym do szpitala. Obecnie obszarem płatnego parkowania objęto też teren wzdłuż szpitala, przed SORem oraz przy szpitalu dziecięcym. Powstało 207 miejsc postojowych.

"Musimy zabezpieczyć miejsca dla osób przyjeżdżających tutaj, dla pacjentów i ich rodzin czy osób niepełnosprawnych." - powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes szpitali

Kwestia parkowania budzi szereg kontrowersji. Pacjentów oburza fakt, że opłaty są ich zdaniem drogie.

"Poprzednia stawka za miejsce przed budynkiem też wynosiła 4 zł za godzinę. Gdybyśmy tą kwotę sprowadzili do 2 zł, to myślę, że dalej byłby problem z miejscami. Ponadto nie tylko my posiadamy wpływ na wysokość tej stawki. Firma, która zagospodarowała teren, wyłożyła swój kapitał i musi go zamortyzować"- powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes szpitali.

Przed szpitalem jest kilka miejsc nie objętych opłatą, ale przeznaczonych wyłącznie na chwilowy postój związany z dowozem chorej osoby. Problem pojawia się, gdy pacjenci muszą w szpitalu spędzić kilka godzin.

"Spróbujemy znaleźć dogodniejszy sposób, żeby ten czas wydłużyć. Być może na terenie zamkniętym szpitala będzie stał jeszcze jeden parkometr, żeby bez wychodzenia na zewnątrz czas postoju przedłużyć." - powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes szpitali.

Zwiększona zastała ilość kursów Miejskiego Zakładu Komunikacji w kierunku szpitala. Miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są zwolnione z opłaty, jednak pamiętajmy, że parkować na nich mogą wyłącznie pacjenci posiadająca stopień niepełnosprawności.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdzisław
Zdzisław 2 dni temu, 13:00
Ten co wytyczał miejsca do parkowania to na pewno jest niepełno sprawny. Zostawienie PSEUDO CHODNIKA to chyba dlatego aby mieć uszkodzony samochód z przodu albo z tyłu. Jadać do szpitala odwiedź najpierw bank i rozmień pieniądze bo stracisz pół godziny zanim opłacisz. A wygospodarowanie miejsca pod lasem na odwal SIĘ gratulacje !!!!!!!
Cała inwestycja jest zrobiona aby wydoić kierowców a nie miejsca parkingowe. Mogło być wykonane po amatorsku i by było o wiele lepiej, a nie z przypadku. Żenada na szybką łatanie dziur ........ i nie w asfalcie.
Fredie
Fredie 14.03.2018, 08:17
Przeciez tu nie chodzi o udogodnienia przy parkowaniu, tylko chodzi o to zeby nikt nie parkowal. Proponuje wprowadzic oplate 20 zl/godz. albo 50 zl/godz. bedzie jeszcze wiecej miejsc parkingowych.
Ceynowa
Ceynowa 11.03.2018, 15:06
Parkowanie w weekend też jest całą dobę, ale to nielegalne. Ciekawe kiedy sprawa zainteresuje się NSA? Dla przyjemności tam nikt nie przyjeżdża. Komuś się interes przyśnił.
Patryk34
Patryk34 10.11.2017, 12:35
Niestety jest to kiepsko zaplanowany czasowo projekt. Opłaty jak najbardziej powinny być pobierane, bo nie ma nic za darmo, ale wypada je rozsądnie wyliczyć, żeby nie zaliczyć spektakularnej wpadki - jak w tym przypadku. Między innymi dlatego preferuję parkingi prywatne pokroju modlińskiego http://www.parkingpodwiatrkiem.pl/, które nie zaniedbują kwestii organizacyjnych i zawsze trzymają rękę na pulsie.
pigulka
pigulka 9.11.2017, 04:35
PRACOWNICY TEZ MUSZA PLACIC GDY PRZYJEZDZAJA NA DYZURY!!!!!15 razy w miesiacu po 30 zl!!!! ZLODZIEJSTWO!!!! pielegniarkom I poloznym przebywajacym na zwolnieniu we wrzesniu zabrano dodatek przyznany przez ministerstwo!!! ten szpital OKRADA ludzi!!!!!
ada
ada 7.11.2017, 18:16
totalna głupota jesli wykupie 1 godzine a u lekarza posiedze w gabinecie dłuzej to co mandat murowany skad ja bede wiedziala ile czasu mi to wyjdzie czy mam lekarza przeprosic prosze poczekac musze parkometru wykupic nasepna godzine wiadomo ze tam nieraz siedzi sie godzinami

Pozostałe