Znaleziono skradzione zwłoki. Mężczyzna dewastował groby nie tylko w województwie pomorskim...

  • 9.11.2017, 12:26 (aktualizacja 14.12.2017 19:51)
  • Pomorska Policja / redakcja
Znaleziono skradzione zwłoki. Mężczyzna dewastował groby nie tylko w województwie pomorskim... Pomorska Policja
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracując nad sprawą kradzieży szczątków ludzkich z cmentarzy zabezpieczyli już pierwsze skradzione zwłoki. Podejrzany zakopywał je w workach nieopodal jednego z przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej . Wszystko skrupulatnie opisywał w zeszycie, który policja znalazła w jego mieszkaniu.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej nadal bardzo intensywnie pracują nad sprawą kradzieży szczątków ludzkich, do których dochodziło w przeszłości m.in. na terenie woj. pomorskiego (m.in. w Wejherowie i w Redzie) oraz warmińsko-mazurskiego. Pierwszym etapem realizacji tej sprawy było zatrzymanie dwa dni wcześniej 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o te przestępstwa. Następnie policjanci wytypowali miejsca, w których sprawca ukrywał skradzione szczątki ludzkie. W swoich działaniach funkcjonariusze opierali się na pracy operacyjnej, analizie materiałów oraz przedmiotów zabezpieczonych od zatrzymanego mężczyzny. 

Wczoraj w kompleksie leśnym policjanci znaleźli kilka worków z ludzkimi szczątkami. Zabezpieczone zostały również tabliczki nagrobne, które przyczepione były do poszczególnych worków, może to świadczyć o tym, że w każdym worku zostały umieszczone szczątki pochodzące od jednej osoby. 

Praca policjantów wykazała, że szczątki pochodzą z terenu województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, nadal szukają kolejnych zakopanych ciał. 

Jeszcze dzisiaj 54-letni mężczyzna podejrzewany o znieważenie miejsc pochówku zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

Pomorska Policja / redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe