W przyszłym roku rusza budowa hali przy SP nr 5 w Wejherowie. Będzie największa w mieście.

  • 13.11.2017, 12:11 (aktualizacja 22.12.2017 15:48)
W przyszłym roku rusza budowa hali przy SP nr 5 w Wejherowie. Będzie największa w mieście.
Do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie uczęszcza blisko 700 uczniów. Z roku na rok wychowanków placówki przybywa. Niestety warunki lokalowe są takie same. To jednak niebawem się zmieni. Prezydent miasta dotrzymał słowa i już w przyszłym roku rozpocznie się budowa sali gimnastycznej.

Największą bolączką uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 jest brak dużej sali gimnastycznej. Ta, która jest niespełna wymogów. Jest przede wszystkim ciasna. Większość zatem zajęć z wychowania fizycznego odbywa się na korytarzach.

"Wychowanie fizyczne odbywa się w ten sposób, że dzieci biegają po górnym holu. To jest niebezpieczne. W momencie, gdy ktoś chciałby wyjść z sali, może dojść do wypadku. Na dolnym holu bywa 6 zajęć wf-u. Tak naprawdę nie ma tego wychowania. Dzieci muszą czekać na swoją kolej. Mają po 10 - 15 minut tych zajęć." - powiedziała Agnieszka Salwowska matka uczniów szkoły.

Warunki lokalowe SP nr 5 nie zmieniły się praktycznie od czasów powstania budynku. Wówczas było znacznie mniej wychowanków.

"Powstały wielkie osiedla Fenikowskiego, Dzięcielskiego, także ilość uczniów wzrosła. Wydaję mi się, że po takim czasie, ta szkoła powinna się powiększyć." - powiedziała Hanorata Baranowska matka uczennicy, absolwentka SP nr 5 w Wejherowie.

Dziś już wiadomo, że uczniowie doczekają się modernizacji. Powstanie sala gimnastyczna największa w mieście, porównywalna wielkością do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6.

"Na sale gimnastyczną czekamy od wielu lat i nareszcie udało się. Wszystko zgodnie z planem. Projekt jest w trakcie realizacji i niebawem rozpoczynamy budowę." - powiedziała Beata Dampc dyrektor SP nr 5 w Wejherowie.

Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace nad projektem, które mają być zakończone do końca 2017 roku. Zabezpieczono część pieniędzy. Planowane jest w 2018 roku dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

"Będzie składana widownia na około 200 osób. Hala pełnowymiarowa. Będą mogły odbywać się zawody. Miejsce w tej hali będzie do dyspozycji nie tylko dla dzieci podczas lekcji, ale różnych sportowych rozgrywek." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Płyta boiskowa będzie miała powierzchnię około 1200 metrów kwadratowych (44,5m x 27 m). Pozwoli to rozgrywać mecze na pełnowymiarowym boisku zarówno piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, a także badmintona. Znajdzie się w niej też ścianka wspinaczkowa o wysokości 7 metrów. W sali gimnastycznej będzie mogło ćwiczyć naraz 50 uczniów z możliwością podziału na dwie niezależne połowy.

"Jak zbudujemy halę, to potem będzie budowane tutaj boisko na świeżym powietrzu. Ten teren na dziś jest potrzebny, jako zaplecze budowy hali." - - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Budowa sali gimnastycznej potrwa 1,5 roku. Rozpocznie się w 2018 roku a zakończy w roku 2019.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hyhyhy
hyhyhy 7.12.2017, 15:32
Pompa! pompa
Kacper
Kacper 15.11.2017, 20:49
Najlepsze jest to ze klasy 7 już nie będą ćwiczyć na tej sali, 7 lat czekania i nic ????????

Pozostałe