Modernizacja stawu, kanałów i mostu. Co powstanie w wejherowskim parku...?

  • 15.11.2017, 13:18 (aktualizacja 28.12.2017 11:14)
Modernizacja stawu, kanałów i mostu. Co powstanie w wejherowskim parku...?
Trwają intensywne prace nad modernizacją parku Aleksandra Majkowskiego. Tym razem szczególny nacisk położono na uszczelnianie kanałów wodnych, zwłaszcza dużego stawu. To spowodowało pojawienie w Internecie informacji sugerujących jakoby w wyremontowanym stawie nieopodal wolier miały pojawić się - foki. Władze miasta stanowczo zaprzeczają. Fok nie będzie.

Od 10 lat w parku Aleksandra Majkowskiego realizowanych jest szereg modernizacji i udogodnień. Pojawiają się też nowe elementy infrastruktury i nowi mieszkańcy. Niektóre z prac są od razu zauważalne, poprawiają bowiem funkcjonalność i estetykę parku. Niektóre mają na celu poprawę rzeczy niewidocznych na co dzień jak. np. kanałów wodnych. Obecnie trwają prace związane z uszczelnieniem głównego stawu i pobocznych rowów.

"Kończymy modernizować i oczyszczać kolejne kanały. Rozpoczynaliśmy od tych, które są od strony ulicy, potem stronę zachodnią. (...) Pozostały nam kanały od strony wschodniej i nasz stawek." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Prace obejmują także wzmocnienie pobliskiego mostu oraz przygotowanie dróg.

"Postanowiliśmy ten mostek też zrewitalizować, odnowić, a zarazem wzmocnić na tyle, żeby przez niego mogły przejeżdżać pojazdy." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Oprócz tego w tym rejonie trwają prace związane z powstaniem toalet.

"Wprowadzamy instalacje związaną z infrastrukturą czyli doprowadzeniem wody i odprowadzeniem ścieków. Chcemy, żeby znalazła się tam toaleta automatyczna, spełniająca wszelkie wymogi." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Pracę są dość zaawansowane i wzbudziły zaciekawienie. Szczególnie modernizacja stawu. W Internecie pojawiły się bowiem spekulacje, dotyczące ewentualnego pojawienia się tam w przyszłości...fok. Zapytaliśmy włodarza miasta wprost. Czy w wejherowskim parku po remoncie stawu pojawią się foki?

"Jeżeli chodzi o foki, to wymagania, które musiałyby zostać spełnione są wysokie i nie bylibyśmy wstanie je spełnić. Jeżeli ktoś mówi, że będą tam foki, to z przykrością muszę stwierdzić, że fok nie będzie. Stawek zostanie wyremontowany. Stworzy możliwość, żeby po nim pływały różnego rodzaju ptactwa, natomiast fok nie będzie." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Modernizacja stawu, kanałów, mostu oraz całej infrastruktury podziemnej związanej z pojawieniem się toalet zakończy się do wiosny przyszłego roku.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe