Czyste powietrze Wejherowa. Władze miasta i mieszkańcy dbają o ekologiczne zródła ciepła.

  • 27.11.2017, 11:55 (aktualizacja 27.11.2017 12:41)
Czyste powietrze Wejherowa. Władze miasta i mieszkańcy dbają o ekologiczne zródła ciepła.
Mieszkańcy Wejherowa coraz chętniej wymieniają stare źródło ogrzewania na bardziej ekologiczne. Być może wpływ na to, mają działania władz miasta Wejherowa, które wdrażają program związany z dofinansowaniem takiej inwestycji. Mieszkaniec miasta, który chce wymienić stary węglowy piec na bardziej nowoczesny może uzyskać do 35 % dotacji (kwota dotacji uzależniona jest od rodzaju paliwa zastosowanego w miejsce węgla lub koksu).

W Wejherowie funkcjonują proekologiczne programy wsparcia, które umożliwiają mieszkańcom uzyskanie dopłat na modernizację lub wymianę dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne. Jednym z nich (wcześniej była "Kawka") jest program „Czyste Powietrze”. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W 2016 roku zawarto 12 umów na zmianę sposobu ogrzewania, a w edycji 2017 aż 52.

Efektem kompleksowych działań w ramach różnych programów prowadzonych przez Urząd Miejski w Wejherowie, które mają na celu poprawę czystości powietrza, jest zastąpienie w ostatnim czasie ponad 200 starych, kopcących pieców - ekologicznym ogrzewaniem.

Wejherowo zachęca mieszkańców do zmiany ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku i pokrywa część poniesionych kosztów. W zeszłym tygodniu w wejherowskim magistracie prezydent Krzysztof Hildebrandt podpisał z mieszkańcami 52 umowy na dofinansowanie likwidacji pieców w ramach programu „Czyste powietrze gminy miasta Wejherowa – wymiana źródeł energii cieplnej na ekologiczne”.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WJ
WJ 27.11.2017, 13:43
To zostało jeszcze 1500 starych pieców do wymiany. Przy takim zaangażowaniu obecnych władz zajmie to jakieś ... 30 lat :D

Pozostałe