Ekostrateg 2017. Nagroda dla Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie.

  • 29.11.2017, 11:50 (aktualizacja 22.12.2017 15:49)
Ekostrateg 2017. Nagroda dla Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie.
Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. otrzymał tytuł „Ekostrateg 2017”. Wejherowski ZUK został wyróżniony za projekt kompleksowej gospodarki odpadami oraz wdrażanie najnowszych technologii dostępnych w branży ochrony środowiska.

Ekostrateg to ogólnopolski program skierowany do firm z sektora energetycznego oraz instytucji publicznych zajmujących się ochroną środowiska. Program ma na celu nagrodzenie tych firm oraz instytucji, które cechuje dbałość o środowisko naturalne, również podczas szukania innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki. Laureatem jest wejherowski Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie. Tytuł i statuetkę odebrał Roman Czerwiński, prezes ZUK sp. z o.o. w Wejherowie, podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbywał się w Zielonej Górze. Wejherowskie przedsiębiorstwo doceniono m.in. za innowacyjność.

 

"Jest to uzupełnienie systemu gospodarki odpadami, które pozwala zbliżyć się do mieszkańców. Ważnym aspektem jest zaproszenie mieszkańców do aktywnego udziału poprzez przekazywanie materiałów, które już nie potrzebują, bądź korzystania z rzeczy, które inni nie potrzebują, a my możemy je wyremontować, naprawić, odebrać czy kupić." - powiedział Roman Czerwiński prezes Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie.

 

Zakład Usług Komunalnych dąży do stworzenia Eko-Fabryki. To innowacyjny projekt, który ma nie tylko usprawnić selektywną zbiórkę odpadów, ale także całkowicie zmienić podejście mieszkańców do segregowania i powtórnego wykorzystywania rzeczy, przedmiotów oraz sprzętów, które najczęściej trafiały na wysypisko.

 

"Idea segregacji zmierza do tego, żeby nic nie lądowało na wysypisku. Wszystko mogłoby wtórnie zostać odtworzone albo wykorzystane." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

 

Eko-Fabryka będzie nowoczesnym centrum składowania odpadów do ponownego ich wykorzystania oraz będzie pełnić rolę ośrodka edukacji ekologicznej. Cały projekt Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. w Wejherowie opiewa na kwotę blisko 11,5 milionów zł netto, z czego 7,6 milionów mają stanowić środki unijne.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe