Wejherowo Symbolem Samorządności 2017. Kapituła doceniła za wzór polityki zarządzania i właściwą perspektywę rozwoju.

  • 29.11.2017, 13:10 (aktualizacja 07.02.2018 12:13)
Wejherowo Symbolem Samorządności 2017. Kapituła doceniła za wzór polityki zarządzania i właściwą perspektywę rozwoju.
Nasze miasto zdobyło tytuł "Symbol Polskiej Samorządności 2017". Tytuł podczas gali w Katowicach odebrała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wejherowo docenione i to na tle innych miast Polski, a dokładnie z grona 255 samorządów.

"Jest to nagroda przyznawana w różnych kategoriach m.in. w kategorii przedsiębiorczy samorząd. W tym roku znaleźliśmy się w grupie nielicznych samorządów, które taką nagrodę otrzymały." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Kapituła podkreśliła, że Wejherowo stanowi wzór polityki zarządzania. Ważnym aspektem było racjonalne wykorzystanie środków unijnych, ale to nie jedyne kryterium...

"Całokształt działań w Wejherowie. Tutaj liczyły się wszystkie aspekty naszej pracy w rozwoju miasta. Od planowania przestrzennego, poprzez inwestycje, oświatę, ale najważniejszym, którym Kapituła się kierowała to spójność wizji rozwoju miasta." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

W tegorocznej edycji programu ponownie uhonorowano najlepsze i najbardziej symboliczne podmioty świata biznesu, nauki i samorządów.

"Polska Akademia Nauk zaczęła badać polskie miasta. Jaką mają przyszłość, jaką perspektywę... I ku zaskoczeniu wynik pokazał, że bardzo dużo miast jest zagrożona (...) Wejherowo nie znalazło się w tej grupie, która nie ma perspektywy postępu, a znalazło się w grupie, która widzi i szuka możliwości rozwoju na przyszłość." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent miasta.

Tytuł "Symbol Samorządności" przyznawany jest od siedmiu lat z inicjatywy Monitora Biznesu i Monitora Rynkowego - dodatków specjalistycznych „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”.

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe