Dokonała zniszczeń mienia publicznego i uciekła, ale ... zostawiła tablicę rejestracyjną.

  • 4.12.2017, 11:56 (aktualizacja 04.12.2017 12:06)
  • SM Wejherowo/ redakcja
Dokonała zniszczeń mienia publicznego i uciekła, ale ... zostawiła tablicę rejestracyjną. SM Wejherowo
Od dłuższego czasu wejherowska Straż Miejska ściga sprawców uszkadzania znaków i urządzeń drogowych na wejherowskich drogach. Działanie kierowców zawsze jest to samo. Kierowcy uszkadzają znaki i urządzenia drogowe, po czym uciekają. Liczą na całkowitą bezkarność. Jednak dzięki działalności wejherowskiej Straży Miejskiej sprawców udaje się namierzyć. Tak było m.in. 20 listopada 2017 roku  na ulicy  Necla, gdzie pijana kobieta  uderzyła w słup oświetleniowy i uciekła. Została przez strażników ustalona tuż po zdarzeniu. Zdarzają się czasami sytuacje, gdzie ustalenie sprawców jest dziecinnie proste, jak np 2 grudnia. Sprawczyni uciekła ale...zostawiła na miejscu tablice rejestracyjną.

W sobotę 2 grudnia 2017 roku do zniszczenia znaku drogowego i dwóch drzew doszło na ulicy Elizy Orzeszkowej. Kierowca  pojazdu odjechała z miejsca zdarzenia. Na miejscu kolizji została tablica rejestracyjna i po tym dowodzie funkcjonariusze dotarli do sprawczyni.

Pamiętajmy, że warto samemu zgłosić się do Straży Miejskiej i powstałą szkodę pokryć we własnym zakresie lub z OC pojazdu. Wówczas nie narazimy się na dodatkowe sankcje karne.  Ucieczka  z miejsca zdarzenia nie popłaca, bo zgodnie z art. 85 Kodeksu Wykroczeń niszczenie znaku drogowego jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. W sprawach większej wagi, sprawca może nawet odpowiadać za przestępstwo, na podstawie kodeksu karnego.

SM Wejherowo/ redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe