Bakcyl w wejherowskich szkołach. Ekonomiczno - finansowy projekt.

  • 4.12.2017, 13:10 (aktualizacja 04.12.2017 13:14)
Bakcyl w wejherowskich szkołach. Ekonomiczno - finansowy projekt.
Uczniowie wejherowskich szkół podstawowych będą zdobywać ekonomiczno-finansową wiedzę od profesjonalistów – bankowców w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży – „BAKCYL”.

Finanse, rachunkowość, szereg zawiłych i niejasnych sformułowań... Każdy z nas ma do czynienia z pieniędzmi, dokonuje wszelakich transakcji i podejmuje często istotne dla naszego portfela decyzje.

Czasami napotykane trudności w zrozumieniu sformułowań czy działań ekonomicznych skutecznie utrudniają nam podjęcie decyzji. Brakuje nam niekiedy fachowej wiedzy...

"Aby wiedzieć czym jest pieniądz. Jak organizować swoje życie pod względem finansowym. Przez 8 lat byłem skarbnikiem i jedno z pierwszych działań, które podjąłem będąc zastępca prezydenta to, aby wprowadzić do naszych szkół zajęcia związane z finansami." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał z Waldemarem Zbytkiem, wiceprezesem Warszawskiego Instytutu Bankowości porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej w szkołach prowadzonych przez miasto Wejherowo. Na mocy porozumienia młodzież, a w przyszłości także seniorzy, będą uczyć się podstaw oszczędzania, bankowości i przedsiębiorczości.

"Chcemy kształcić i pokazywać młodym ludziom jak powinni zarządzać swoimi prywatnymi finansami w przyszłości. Jest to ważne dla bezpieczeństwa ich samych, gmin i kraju." - powiedział Waldemar Zbytek wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Zajęcia pomyślane są tak, by dostarczyć nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim kształtować dobre nawyki w zarządzaniu finansami. W ramach projektu będą również organizowane konkursy. Realizacja projektu w wejherowskich placówkach ruszy po Nowym Roku 2018.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe