Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej. To już 15 lat.

  • 4.12.2017, 13:31
Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej. To już 15 lat.
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wejherowie przy Fundacji Zdrowia „Esco” obchodziły 15-lecie istnienia. Jubileusz odbył się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej.

W wejherowskim pałacu odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowych w Wejherowie.

"Ważne jest to, żeby wykształciły w sobie samodzielność oraz zainteresowania, które pomogą w codziennym życiu. Jeżeli wyjdą na rynek pracy, to jest największy sukces. Mamy takie sukcesy przez te 15 lat. W drugiej fundacji zakładamy sklep charytatywny, który będzie wyprowadzał na rynek pracy." - powiedziała Izabela Mazurkieiwcz kierowniczka WTZ w Wejherowie.

Wejherowska placówka obecna skupia 20 podopiecznych. W trakcie jubileuszowej uroczystości wręczono podziękowania osobom najdłużej prowadzącym zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, a także tym, którzy wnieśli swój wkład w ich funkcjonowanie. W części artystycznej uczestnicy warsztatów opowiedzieli o formach prowadzonych zajęć, w jakich uczestniczą oraz zaśpiewali piosenkę „Kaszuby wołają nas”. Przygotowano także wystawę fotograficzną ukazująca działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej od momentu powstania.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe