Rewitalizacja Parku Kaszubskiego. Zdecyduj jak ma wyglądać...

Rewitalizacja Parku Kaszubskiego. Zdecyduj jak ma wyglądać...
Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Parku Kaszubskiego położonego pomiędzy ulicami Sobieskiego i Strzelecką w Wejherowie. Mieszkańcy Wejherowa będą mogli wypowiedzieć się w tej sprawie wypełniając ankietę dotyczącą zagospodarowania tego terenu.

W 2018 roku rewitalizowany będzie m.in. Park Kaszubski. Pieniądze na ten cel Urząd Miasta Wejherowa pozyskał z dotacji unijnych w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”. Jednak zanim miasto przystąpi do opracowania projektu i realizacji na stronie www. wejherowo.pl uruchomiono ankietę.

"Nie chcemy w tym wypadku narzucać własnej woli, ponieważ to jest trudny teren i ma swoją historię. Dlatego postanowiliśmy zapytać mieszkańców, co się im tam podoba, co nie podoba, co chcieliby tam zobaczyć, a czego na pewno nie chcą." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Jeżeli ktoś nie chce korzystać z elektronicznej formy, może to zrobić tradycyjnie. Ankiety dostępne będą w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195, w Ratuszu przy Pl. Jakuba Wejhera 8, w Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskim Centrum Kultury przy ul. Sobieskiego 255 oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kaszubskiej 14.

"Jedna rzecz, którą byśmy chcieli jako samorząd, żeby się pojawiła w Parku Kaszubskim to oświetlenie i monitoring." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Głosy poprzez ankietę zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej oddawać można do 30 stycznia 2018 roku.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe