Bezpłatne bilety dla uczniów podstawówek. Od nowego roku w liniach MZK Wejherowo.

  • 27.12.2017, 12:26 (aktualizacja 22.01.2018 14:10)
Bezpłatne bilety dla uczniów podstawówek. Od nowego roku w liniach MZK Wejherowo.
Uczniowie szkół podstawowych zameldowani na terenie miasta Wejherowa, Redy oraz gminy Luzino będą mogli od Nowego Roku korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Wejherowo. Do tego niezbędne jest posiadanie karty elektronicznej.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2018 roku uczniowie szkół podstawowych zameldowani na terenie 3 samorządów: gminy Luzino oraz miasta Reda i Wejherowo będą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie. Dotyczy to wyłącznie uczniów zameldowanych na terenie wspomnianych samorządów. Inne gminy m.in. Wejherowo o którą nasi odbiorcy najczęściej pytają nie weszły (choć miały taką możliwość) do projektu. Zatem uczniowie zameldowani w Gościcinie, Bolszewie czy innych miejscowości tej gminy jak i pozostałych 6 nie będą mogli skorzystać z uprawnień.

"Uchwała mówi jednoznacznie, że dzieci zameldowane w granicach administracyjnych Wejherowa, granicach administracyjnych miasta Reda i gminy Luzino. Uczniowie zameldowani w tych gminach otrzymują uprawnienia i mogą się poruszać wszystkimi naszymi liniami. Nie ma znaczenia gdzie znajduje sie szkoła. Podstawą jest miejsce zameldowania. " - powiedział Czeslaw Kordel prezes MZK Wejherowo.

Dzieci i młodzież uprawniona do darmowych przejazdów może z nich korzystać przez 7 dni w tygodniu od września do czerwca, nie tylko podczas drogi do szkoły. Może z autobusów MZK Wejherowo korzystać w każdym miejscu, gdzie one kursują na terenie powiatu wejherowskiego.

"Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów od 1.09 do 30.06 każdego roku obowiązują przez wszystkie dni tygodnia, a więc i w soboty, niedziele oraz w święta. Jeździć można nie tylko w czasie godzin szkolnych, ale także po godzinach szkolnych." - wyjaśnia Czesław Kordel prezes MZK Wejherowo.

Należy jednak pamiętać, że w czasie wykonywania przejazdu dziecko musi posiadać przy sobie wejherowską kartę elektroniczną i legitymacje szkolną. Kartę taką należy tez przyłożyć do kasowników zarówno przy wejściu jak i wyjściu z autobusu.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Verum
Verum 27.12.2017, 13:12
Szkoda, że gmina Wejherowo nie przyłaczyła się do pomysłu... ale takie widać rządy wójta :-(
Ruda
Ruda 27.12.2017, 13:00
Szkoda ze pomija sie dzieci ktore mieszkaja w Wejherowie a zameldowane sa gdzies indziej.

Pozostałe