Wyjazd z Luzina. Wykonano prawoskręt z Wilczka na drogę krajową.

  • 3.01.2018, 13:45 (aktualizacja 03.01.2018 14:00)
Wyjazd z Luzina. Wykonano prawoskręt z Wilczka na drogę krajową.
Oficjalnie oddano do użytku prawoskręt na ulicy Wilczka w Luzinie. Dodatkowy pas ma usprawnić ruch na skrzyżowaniu z Drogą Krajową nr "6".

Kierowcy korzystający z wyjazdu ulicą Wilczka w kierunku Krajowej "6" doskonale wiedzą jak długie wówczas tworzyły się korki, zwłaszcza w godzinach szczytu. Powiat Wejherowski przy wsparciu Gminy Luzino postanowili temu zaradzić i poszerzyli pas jezdni.

"Inwestycja bardzo ważna, długo oczekiwana przez mieszkańców, głównie kierujących pojazdami. Tutaj zawsze były korki. Pewnie ich nie unikniemy, bo jest coraz więcej pojazdów, ale dodatkowy pas ruchu o długości prawie 200 m stanowi ułatwienie i rozdzielenie części samochodów. " - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Inwestycje rozpoczęto w październiku 2017 r. Wybudowano dodatkowy pas drogowy tzw. prawoskręt o szerokości 3,5 m.

"Oczywiście powstała nowa konstrukcja. Pas drogowy został poszerzony o chodnik. zrealizowano odwodnienie, przestawiono lampy. To wszystko wykonano w ramach tego zadania." - powiedział Robert Lorbiecki dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Wejherowskiego i Powiatu Puckiego.

Lampy dostosowane zostały w ten sposób, aby oświetlać cały układ drogowy. Łączny koszt inwestycji to 890 tys. zł

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 7.01.2018, 16:01
Dziwne.Z ogłoszenia o przetargu wynikało, że ta budowa musi być ukończona do dnia 30.11.2017 roku! Ciekawa jestem czy firma zapłaciła karę za opóźnienie?

Pozostałe