Podsumowanie działań w powiecie za 2017 rok. Drogi, oświata...

  • 8.01.2018, 14:49 (aktualizacja 08.01.2018 14:52)
Podsumowanie działań w powiecie za 2017 rok. Drogi, oświata...
Drogi, kultura, a może oświata? Co królowało w inwestycjach samorządowych na terenie powiatu wejherowskiego. O to zapytaliśmy starostę Gabrielę Lisius.

Ostatnim zeszłorocznym projektem drogowym było oddanie do użytku prawoskrętu z ulicy Wilczka na Krajową "6" w Luzinie. Jednak w każdej gminie powiatu wejherowskiego dokonano szereg inwestycji drogowych.

"Bardzo dużo zrobiliśmy na drogach. Wykonaliśmy nowe nawierzchnie, wybudowaliśmy rondo tzw. Rosochy (...) W każdej gminie wykonaliśmy remont np. w gminie Wejherowo odcinek drogi Zelewo - Zamostne." - powiedziała Gabriela Lisius starosta powiatu wejherowskiego.

Oprócz tego zadbano o modernizacje chodników jak np. ten przy ulicy Obwodowej w Redzie czy ul. św. Jana oraz Kościuszki w Wejherowie. Istotnym zadaniem w powiecie wejherowskim była rozbudowa wszystkich szkół powiatu wejherowskiego. Rozpoczęto budowę pracowni edukacyjnych przy każdej placówce, a dodatkowo przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie rozpoczęto budowę pełnowymiarowej hali sportowej.

"Rozpoczęliśmy też budowę Książnicy profesora Gerarda Labudy. Długo oczekiwana inwestycja przez społeczność kaszubską, bo te zbiory czekały, aby je odpowiednio wyeksponować." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Do tego nie zabrakło inwestycji prospołecznych m.in. podjęto się modernizacji starego budynku po dawnej Komisji Wojskowej z przeznaczeniem na przedszkole przy Zespole Kształcenia Specjalnego.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe