Powiat wejherowski w 2018 roku. Co zaplanowano...

  • 10.01.2018, 13:58
  • Lilii Wilczyńska
Powiat wejherowski w 2018 roku. Co zaplanowano... fb: Powiat Wejherowski
Jakie inwestycje będą realizowane w powiecie wejherowskim? O tegoroczne plany związane z samorządem zapytaliśmy starostę Gabrielę Lisius.

Biorąc pod uwagę uchwalony na 2018 rok budżet powiatu wejherowskiego, można spodziewać się wielu inwestycji i dynamicznego rozwoju.

"Dlatego, że te wszystkie inwestycje, które rozpoczęliśmy mają być zakończone. Ponadto w tym uchwalonym budżecie są także nowe inwestycje drogowe i nowe inwestycje społeczne, bo planujemy rozpocząć budowę nowego Ogniska "Dziadka" Lisieckiego w Rumi." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Uzyskano z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych dofinansowanie do budowy nowej drogi w gminie Szemud. Będzie łączyła powiat wejherowski z powiatem kartuskim.

"Ponadto dokończenie bardzo dużej inwestycji w gminie Szemud, a więc budowa ronda w Kielnie (...) Ponadto droga w gminie Łęczyce droga Nawczk - Osiek, która jest finansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a w samym Wejherowie budowa ronda na ulicy 12 Marca oraz prawoskrętu na ulicy Rybackiej." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski

Kontynuowana będzie modernizacja chodników. W 2018 roku ma nastąpić zakończenie budowy pracowni we wszystkich szkołach znajdujących się pod zarządem powiatu. Ponadto rozpocznie się rozbudowa szkoły ponadimnazjalnej w Redzie na ulicy Łąkowej.

 

Lilii Wilczyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe