Krajowa Mapa Zagrożeń. Jak funkcjonuje w powiecie wejherowskim...?

  • 11.01.2018, 17:24 (aktualizacja 11.01.2018 17:38)
Krajowa Mapa Zagrożeń. Jak funkcjonuje w powiecie wejherowskim...?
Wejherowscy policjanci w trakcie codziennej służby mają za zadanie zapobiegać i zwalczać niebezpieczne zachowania kierowców, które powodują zagrożenie dla pieszych. Funkcjonariusze ruchu drogowego realizują takie zadania i kontrolują miejsca na terenie powiatu wejherowskiego, również te zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od 1 lipca 2016 r. funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy mogą zaznaczać ich zdaniem niebezpieczne miejsca, zagrożenia, niewłaściwa infrastrukturę drogową czy np. złe parkowanie.

"Są takie zdarzenia, które są najczęściej sygnalizowane przez mieszkańców. Są to kategorie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, infrastruktura na drodze czyli nieprawidłowości np. jakieś wyrwy, brak znaku czy złe oznakowanie drogi, niewłaściwe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych." - powiedziała asp. szt. Anetta Potrykus z KPP w Wejherowie.

Dotychczas w powiecie wejherowskim odnotowano 2 500 tysiąca zgłoszeń, z czego prawie 1 250 zostało potwierdzonych.

Wejherowscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć w link: „Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, znajdujący się na stronie internetowej KWP w Gdańsku (pomorska.policja.gov.pl) bądź wyszukać za pomocą przeglądarki internetowej. Następnie wybrać miejsce które nas interesuje (za pomocą „+” umieszczonego w lewym dolnym rogu strony) i dodać zgłoszenie.

Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (zdjęcie). Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe