Pijana kierowała samochodem. Wiozła 3-letnie dziecko.

  • 7.02.2018, 10:55 (aktualizacja 07.02.2018 10:58)
  • KPP Wejherowo
Pijana kierowała samochodem. Wiozła 3-letnie dziecko.
Policjanci z prewencji zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu wejherowskiego, która pijana wiozła samochodem kilkunastomiesięczne dziecko. Nieodpowiedzialna matka stanie przed sądem nie tylko w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, ale także informację o tym otrzyma sąd rodzinny, z uwagi na to, że miała pod opieką w tym czasie 3-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło około 2:00 w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku. Mundurowi z Referatu patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na jednej z dróg gminy Wejherowo zauważyli opla astrę, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z tym postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania trzeźwości 24-letniej kierującej okazało się, że miała ona promil alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że kierująca nie miała przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz OC. W trakcie sprawdzania samochodu, okazało się, że nie była ona jedyną osobą, która nim jechała, gdyż z tyłu w foteliku przewoziła swoje 3-letnie dziecko.

Kobieta odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i za brak wymaganych dokumentów. Ponadto o tym, w jaki sposób „opiekowała się” dzieckiem zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agata
Agata 7.02.2018, 14:43
Na początku artykułu jest napisane, że dziecko jest kilkunastomiesieczne, a później, że ma 3 lata... O ile się nie mylę 3 letnie dziecko ma 36 miesięcy, chociaż autor chyba twierdzi inaczej...

Pozostałe