Został złapany na gorącym uczynku. Złodziej odpowie za kilka kradzieży i posiadanie narkotyków.

  • 5.03.2018, 13:29 (aktualizacja 05.03.2018 13:37)
  • KPP Wejherowo
Został złapany na gorącym uczynku. Złodziej odpowie za kilka kradzieży i posiadanie narkotyków. KPP Wejherowo
Złodziej, którego zatrzymał kilka dni temu dzielnicowy podczas urlopu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Funkcjonariusz zauważył jak mężczyzna wybiega ze skradzionym towarem z salonu telefonii komórkowej. Okazało się, że 30-latek tego dnia okradł także inny sklep, a przy sobie miał narkotyki.

Dzielnicowy, który był na urlopie zauważył na parkingu w pobliżu pasażu handlowego w Wejherowie biegnącego mężczyznę oraz drugiego, który go gonił i krzyczał „łapcie złodzieja”. Policjant ruszył za nim w pościg, podbiegł do samochodu bmw, którym uciekał złodziej, otworzył drzwi i wskoczył do środka. Odzyskał skradziony telefon komórkowy. Kierujący 30-latek nie reagował na żadne polecenia dzielnicowego, co więcej, był agresywny, atakował funkcjonariusza. Policjant jadąc w samochodzie z 30-latkiem obezwładnił go i zatrzymał.

Policjanci ustalili, że mężczyzna nie tylko ukradł telefon komórkowy o wartości około 5 tys. zł ale także tego samego dnia kilka godzin wcześniej ukradł markowe perfumy o wartości około 4 tys. zł oraz paliwo. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie również marihuanę i amfetaminę.

Policjanci przeprowadzili badanie narkotestem, które wykazało, że był pod wpływem narkotyków. Dlatego też została pobrana mu krew do analizy.

30-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży mienia. Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

KPP Wejherowo

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe