Plebiscyt Sportowy Powiatu Wejherowskiego. Złota 50 - tka najlepszych...

  • 7.03.2018, 11:59 (aktualizacja 07.03.2018 12:03)
Plebiscyt Sportowy Powiatu Wejherowskiego. Złota 50 - tka najlepszych... fb: Powiat Wejherowski
Powiat Wejherowski po raz ósmy nagrodził najlepszych trenerów i sportowców, którzy w 2017 r. osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej.

Celem odbywającego się rokrocznie plebiscytu jest promowanie osób czynnie związanych ze sportem i działających lub zamieszkujących na terenie naszego powiatu. Z roku na rok przybywa utalentowanych sportowców, co też oznacza, że na terenie powiatu wejherowskiego mieszka lub działa coraz większa rzesza wybitnych osób. Możemy pochwalić się laureatami olimpiad ogólnopolskich, na szczeblu europejskim lub światowym w różnorakich dziedzinach m.in. kickboxingu, radiojachtingu, biegów czy piłce siatkowej.

W tym roku uhonorowano 10 trenerów: Mirosław Ellwart, Marek Gorlikowski, Rafał Karcz, Maria Pieper, Wojciech Wasiakowski, Piotr Netter, Robert Niewiedziała, Słąwomir Piłat, Robert Sawicki i Tadeusz Gaweł.

Pokaźna jest grupa nagrodzonych sportowców, bo aż 40. Zdobyli oni w roku ubiegłym medale w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Uroczystość miała miejsce w auli PZS nr 1 w Wejherowie. Organizatorem plebiscytu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie pod patronatem starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe