Mammobus. Bezpłatne badanie piersi.

  • 7.03.2018, 12:39 (aktualizacja 09.03.2018 10:38)
Mammobus. Bezpłatne badanie piersi.
Wczesne wykrycie raka jest możliwe. Wszystko zależy od regularnych badań. W dniach 15 i 16 marca br. przy Centrum Handlowym "Kaszuby" na os. Kaszubskim zostaną przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Zachęcamy do skorzystania.

Badania skierowane są tylko do pań z grupy wiekowej 50 - 69 lat, które na przestrzeni 2 lat nie miały wykonanej mammografii. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie , ale wcześniej należy dokonać rejestracjępod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularzBadanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammobus będzie czekał przy Centrum Handlowym "Kaszuby" już 15 i 16 marca.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe