Wieża i kolejka

  • 20.05.2016, 10:00 (aktualizacja 06.06.2016 13:54)
Wieża i kolejka www.wejherowo.pl
Niedawno Wejherowo obiegła wieść o wizji utworzenia w naszym mieście kolejki linowej oraz wieży widokowej. Będzie to niesamowita atrakcja dla mieszkańców Grodu Wejhera i okolicy oraz turystów. Na jakim dzisiaj etapie jest pomysł?

Czy w Wejherowie powstanie kolejka linowa? To temat o którym mówi ostatnio wielu Wejherowian. Jej powstanie uzależnione jest od otrzymanej dotacji unijnej, bowiem jak zaznaczają władze miasta priorytetem są inwestycje drogowe. Żeby jednak starać się o środki unijne niezbędne było przygotowanie koncepcji wieży widokowej i kolejki linowej. W związku z tym miasto zaprosiło do konsultacji w trybie dialogu konkurencyjnego architektów.

„Był to konkurs, gdzie zaproszono cztery biura projektowe. Komisja konkursowa wybrała najlepsze rozwiązania architektoniczne. W tej chwili nad tym skupia się wojewódzki konserwator zabytków i prace projektowe będą realizowane po ostatecznej akceptacji konkretnej koncepcji architektonicznej.” - powiedział Stanisław Brzozowski kierownik Wydziału Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wejherowie. 

Zgodnie z koncepcją dolna stacja kolejki linowej ma znajdować się w Parku Miejskim.

Na polanie niedaleko strefy fitness w parku znajdowałaby się stacja początkowa. W prostej linii kolejka kierowałaby się do stadionu na Wzgórzu Wolności. W tym miejscu planujemy wieżę widokową ze stacją przesiadkową. Drugi przebieg kolejki będzie w kierunku ulicy Strzeleckiej.” - powiedział Stanisław Brzozowski.

Prawdopodobnie po akceptacji głównego projektu jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

irek
irek 2.03.2018, 09:15
pomysł chybiony megalomania prezydenta sięga zenitu. Czas zmienić prezydenta
zdziwiony pomysłem
zdziwiony pomysłem 23.05.2016, 20:10
Proponuję wybudować lotnisko oraz port morski. Przynajmniej były by stanowiska pracy. Megalomania nie jest powodem do dumy pomysłodawcy.

Pozostałe