Parking wielofunkcyjny. Nowa infrastruktura w pobliżu dworca.

Parking wielofunkcyjny. Nowa infrastruktura w pobliżu dworca.
Pomiędzy torami kolejowymi a drogą krajową nr 6 powstaje parking wielofunkcyjny. To kolejny element realizowanego Węzła Kwiatowa.


Budowa kolejnego etapu Węzła Kwiatowa ruszyła na przełomie lutego i marca. Powstający parking wielofunkcyjny to jeden z najistotniejszych elementów tworzonej nowej infrastruktury.


"Dzisiaj mamy rozkopane cały teren i skupiamy się na sieciach, czyli to, co nie będzie widoczne, natomiast jest tutaj najtrudniejszym zadaniem." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.


Wielofunkcyjny parking na ok. 135 miejsc i połączony zostanie poprzez istniejące przejście z dworcem kolejowym. Wybudowana będzie również ścieżka rowerowa oraz chodniki. Przebudowane będą również zejścia do tunelu dla pieszych w sąsiedztwie dworca kolejowego. Przy zejściach do tunelu w obrębie parkingu zamontowane zostaną windy.
Inwestycja ma kosztować ok. 11,2 mln zł. Prace zostaną zakończone w  III kwartale 2019 roku. Jeszcze w 2018 roku rozpocznie się realizacja związana z powstaniem tunelu pod torami kolejowymi. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe