Czyste powietrze... Samorządy nie otrzymają pieniędzy?

Czyste powietrze... Samorządy nie otrzymają pieniędzy?
Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska unieważnił konkurs "Czyste Powietrze Pomorza". Oznacza to że petenci, którzy w poszczególnych samorządach złożyli wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców zostali "z niczym"? Władze miasta Wejherowo nie zamierza jednak zostawić swoich mieszkańców bez pomocy.

Decyzja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozostawiła osoby, które w tym roku zamierzały wymienić piec i otrzymać pomoc finansową w wysokości do 35% poniesionych kosztów na przysłowiowym "lodzie". Decyzja odwołaniu konkursu na wiele miast i gmin spłynęła raptownie, bo 9 lipca, pozostawiając urzędników i osoby, które składały w dezorientacji.

"W związku z tym, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska unieważnił konkurs 'Czyste Powietrze" prezydent podjął decyzje o tym, abyśmy z budżetu miasta przejęli na siebie te obowiązki, które pierwotnie miał mieć WFOS." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Do tegorocznej edycji z samego tylko Wejherowa wpłynęły 52 wnioski, dotyczące wymiany 96 pieców.

"Musimy zebrać pieniądze. Nie ukrywam, że będą to pieniądze z tych pozycji budżetowych, które w tej chwili są w mieście. Nie mamy dodatkowych pieniędzy. Musimy na to wygenerować fundusze z tego co już zabezpieczyliśmy w ramach innych zadań." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Unieważnienie konkursu "Czyste Powietrze Pomorza" ma związek prawdopodobnie z wdrożeniem nowego programu realizowane w latach 2018 02029. szczegóły jednak nie są znane. Kryteria naboru, warunki finansowania oraz możliwości otrzymania wsparcia z Wojewódzkiego Programu Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej pojawią sie na stronie www.wfos.gdansk.pl

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe