Nowe oznakowanie. Jezioro Zawiat w Bieszkowicach

  • 6.08.2018, 15:51
  • KPP Wejherowo
Nowe oznakowanie. Jezioro Zawiat w Bieszkowicach
Policjanci z wejherowskiej komendy, zwłaszcza w okresie sezonu letniego, dostawali liczne sygnały o nieprawidłowym parkowaniu na ul. Jeziornej w Bieszkowicach - podczas zgłaszanych interwencji czy zaznaczanych przez mieszkańców zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od niedawna w związku z reakcją mundurowych, na ulicy prowadzącej do jeziora Zawiat, można zauważyć zmiany w organizacji ruchu oraz nowe znaki drogowe, które ułatwią przepisowe i bezpieczne parkowanie.

Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymywali liczne informacje o nieprawidłowym parkowaniu nad jeziorem Zawiat w Bieszkowicach. Dotychczas na ulicy Jeziornej prowadzącej do akwenu wodnego obowiązywał zakaz zatrzymywania się, jednak mieszkańcy czy turyści udający się samochodem na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie w okresie letnim, parkowali swoje auta w miejscach niedozwolonych.
Mundurowi otrzymywali zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, podejmowali wobec kierowców wiele interwencji, nakładali na osoby mandaty karne, stosowali pouczenia bądź prowadzili postępowania o wykroczenie.
Dzięki wystosowanym wnioskom mundurowych do urzędu gminy, od niedawna sytuacja zmieniła się. Kierowcy mogą zauważyć korzystne zmiany w nowej organizacji ruchu, które ułatwią im odpowiedzialne i zgodne z przepisami parkowanie samochodu oraz spokojne spędzanie czasu i wypoczynek letni.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe