Maraton Piesni Patriotycznych. Od wojennych po kaszubskie...

  • 5.11.2018, 13:41 (aktualizacja 07.11.2018 14:00)
Maraton Piesni Patriotycznych. Od wojennych po kaszubskie...
11 listopada przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji m.in. Marsz Niepodległościowy ulicami Wejherowa. Zwieńczeniem obchodów miejsko - powiatowych będzie o godzinie 18.00 "Maraton Pieśni Patriotycznych", który odbędzie sie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej.

Po raz piąty Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na "Maraton Pieśni Patriotycznych". W repertuarze ponad 70 utworów w języku polskim i w języku kaszubskim, a czas trwania maratonu to 5 godzin.

"To są utwory znane. Od pieśni wojennych typu "Wojenko, wojenko" przez "Mazurek 3 Maja". Beda pieśni-hymny czyli "Bogurodzica", "Rota", "Mazurek Dąbrowskiego". Pieśni wysławiające piękno małej Ojczyzny czyli Kaszub." - powiedział Tomasz Fopke dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

W trakcie maratonu pojawią się także nowe pieśni o Wejherowie. Na fortepianie przygrywać będzie Elżbieta Lieder, a na akordeonie Ryszard Borysionek. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych spodziewają sie około 200 osób.

"Będą konkursy dla dzieci (...) każdy dostanie śpiewniki butelkę wody niegazowanej."- powiedział Tomasz Fopke dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

Obrazy są dziełem osób ze Stowarzyszenia Plastyków im. Stefana Lewińskiego z Wejherowa oraz Stowarzyszenia Pro Bono z Luzina. Oprócz tego dostępna będzie wystawa związana z 20-leciem powiatu wejherowskiego.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe