O nas

O nas

Portal wejherowo24.info opiera się na wiadomościach realizowanych przez wejherowski oddział Telewizji Kaszuby, działającej na zasobach Ogólnopolskiej Sieci Medialnej „Vectra”.

Telewizja Kaszuby od 2003 roku nadawała tylko w Kościerzynie, natomiast od 2006 r z powodzeniem zaistniała także w Wejherowie. Od tego czasu przekazuje wydarzenia i fakty z codziennego życia mieszkańców miasta. Przybliża wiele ważnych zagadnień, promuje kulturę regionalną Kaszub. Zachęca do odwiedzania ciekawych miejsc i zabytków architektury, prezentuje i przedstawia ważne osobistości związane z miastem i regionem, przekazuje relacje z uroczystości i spotkań kulturalnych oraz sportowych.

Program lokalny Telewizji Kaszuby (i co za tym idzie portalu wejherowo24.info) zbiera w opinii fachowców i odbiorców wysokie noty za rzetelność i dobrą jakość przygotowywanych programów. Dowodem tego są czołowe miejsca w licznych ogólnopolskich konkursach dziennikarskich. W 2014 r nasi pracownicy reportażem pt. „Wygrać z rakiem....” zwyciężyli w pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Onkologicznym dla Dziennikarzy pokonując uznane stacje telewizyjne oraz radiowe. Również w 2014 r  reportaż Telewizji Kaszuby znalazł się na podium ogólnopolskiego konkursu „To nas dotyczy” realizowanego przez Polska Izbę Komunikacji Elektronicznej. Mowa o programie pt. „Unia Europejska -Polska -- Wejherowo" który  spośród 160 nadesłanych produkcji znalazł się w zaszczytnej trójce laureatów, zdobywając „Kryształowy Ekran”.

We wcześniejszych edycjach konkursu „To nas dotyczy” produkcje Telewizji Kaszuby także otrzymały nominację znajdując się tym samym na podium: „Tabacznik” (2011) oraz „Pierwszy Kaszubski Festiwal Videoklipów” (2011), „Do góry nogami” (2012).