Wielkie bitwy w Wejherowie... Rekonstrukcje historyczne.

  • 26.06.2017, 13:59 (aktualizacja 08.02.2019, 11:48)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wielkie bitwy w Wejherowie... Rekonstrukcje historyczne.
W Wejherowie po raz czwarty odbyła sie Wielka Rekonstrukcja Historyczna „Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać”. Rozegrano kilka bitew, a w parku Majkowskiego stacjonował obóz z czasów średniowiecznych.

W ostatni weekend czerwca Wejherowianie mogli cofnąć się w czasie do Rzeczpospolitej z okresu Potopu Szwedzkiego. Rozegrano trzy ważne bitwy. Pierwsza rozpoczęła się w sobotę po godzinie 10.00 na Placu Wejhera. Wówczas udało się pojmać Zdrajcę Sarpskiego.

"Dwa następne wydarzenia czyli atak na wóz kupiecki oraz wieczorna bitwa, to są takie elementy, które w tamtych czasach bardzo często się zdarzały. Wojsko oddzielało się, rabowali, gwałcili, po to, żeby na wojnie się dorobić.' - powiedział Krzysztof Zdunkowski prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego.

Nie zabrakło huku armat, wystrzałów z muszkietów czy szczęku szabli. W wejherowskim Klasztorze odbyła się Msza Święta w Rycie Trydenckim (po łacinie), która nawiązywała do siedemnastowiecznych obrzędów kościelnych. Po bitwie o godz. 22.00 tradycyjnie odbył się przemarsz ulicami miasta z pochodniami. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaszeba
Kaszeba 27.06.2017, 13:28
czy te pacany nie maja nic innego do roboty tylko jak dzieci bawic sie w wojenki

Pozostałe