5 zawodników przywiozło aż 8 Pucharów!

  • 04.05.2016, 13:58 (aktualizacja 09.05.2016, 14:10)
  • Redakcja wejherowo24.info
5 zawodników przywiozło aż 8 Pucharów!
8 Pucharów Europy w kickboxingu wywalczyli podopieczni Rafała Karcza. Zawody o randze europejskiej odbyły się po raz drugi w Polsce, a dokładnie w Ostrowcu. Nasi przedstawiciele nie dali szans innym zawodnikom. Wygrali w pięknym stylu.

Od 29 kwietnia do1 maja br. trwał w Ostrowcu, Puchar Europy w kickboxingu WAKO. To jedna z najbardziej prestiżowych i największych organizacji kickboxingu. Miło nam poinformować, że aż 8 Pucharów Europy wywalczyła 5-osobowa reprezentacja Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Gminnego  Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki Luzino - sekcji kickboxingu pod kierunkiem Rafała Karcza. Utytułowany trener wystawił nie tylko znane zawodniczki jak: Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka czy Patrycja Hinc, ale też zawodniczkę, która debiutowała na ringu Małgorzatę Nastały.

„Szczególnie na wyróżnienie zasługuje Małgosia Nastały. Stoczyła dwie walki, które wygrała, ale złoty medal przypłaciła kontuzją. Jednak zapowiada, że szybko wróci do treningów. Zuzia Kalbarczyk wydawało się, że będzie miała ciężki finał, bo Słowaczka była bardzo wyrośnięta. Jednak po kopnięciu na głowę Zuzia wygrała przed czasem.” - powiedział Rafał Karcz trener kickboxingu.

W zawodach wzięli udział zawodnicy m.in. z Polski, Słowacji, Ukrainy, Austrii. Łącznie ponad 400 zgłoszeń.

Małgosia Nastały po dwóch zwycięskich pojedynkach sięgnęła po Puchar Europy WAKO w kadetkach młodszych do 47 kg (pointfighting). Zuzanna Kalbarczyk dwukrotnie wywalczyła złoto ( w point i kick-light kadet starszy do 60 kg), podobnie Paulina Stenka (w point i kick-light kadet starszy powyżej 65 kg) . Raz po złoto sięgnęła Patrycja Hinc (w point seniorów do 55 kg) i Rafał Karcz (w point seniorów do 63 kg).

Serdecznie gratulujemy!

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe