Międzynarodowy sukces. 4 medale Mistrzostw Europy dla zawodników z Luzina i Wejherowa.

  • 18.09.2017, 13:29
  • Redakcja wejherowo24.info
Międzynarodowy sukces. 4 medale Mistrzostw Europy dla zawodników z Luzina i Wejherowa.
Przypominamy o wielkim sukcesie mieszkańców powiatu wejherowskiego. Przedstawiciele Wejherowskiego Stowarzyszania Sportowego pod kierunkiem Rafała Karcz ponownie na międzynarodowym podium. Tym razem wywalczyli aż 4 medale podczas Mistrzostw Europy w Macedonii.

W dniach 2-9 września w miejscowości Skopje położonej w Macedonii odbywały się Mistrzostwa Europy w kickboxingu WAKO. Wzięło w nich udział ponad 1400 zawodników z 37 krajów. Wśród najlepszych zawodników Europy, znalazła się trójka reprezentantów Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino: Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka oraz Filip Stark. Cała trójka pod wodzą pełniącego obowiązki trenera Kadry Narodowej kadetów, Wejherowianina Rafała Karcz.

"Mistrzostwa Europy odbywają się naprzemiennie co 2 lata z Mistrzostwami Świata.  Mogą w nich startować wyłącznie mistrzowie oraz wicemistrzowie danych krajów. W Skopje udział brała, więc sama elita." - powiedział Rafał Karcz.

Reprezentacja Polski była zaraz po Rosji, najliczniejszą reprezentacją na tym turnieju, liczącą prawie 150 osób (zawodnicy oraz kadra trenerska i sędziowie).

W tej doborowej stawce, dwoje z podopiecznych Rafałą Karcz stanęło na podium Mistrzostw Europy, zdobywając brązowe medale. Szczegółowe wyniki:

  • Zuzanna Kalbarczyk – brązowy medal w kat. kadetek do 60 kg w formule pointfighting oraz brązowy medal w konkurencji light contact
  • Paulina Stenka – brązowy medal w kat. juniorek do 70 kg w formule light contact oraz kick-light.
  • Filip Stark – 1/8 finału w formule pointfighting, 1/16 finału w formule light contact w wadze do 74 kg junorów.

Dla Zuzanny Kalbarczyk był to już drugi medal, zdobyty na najbardziej prestiżowych zawodach dla kadetów, gdyż rok wcześniej wywalczyła również brąz, jednak na Mistrzostwach Świata w Irlandii.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe