Dalsze rewitalizacje. Okolice Kopernika, dworca i Cedronu.

  • 20.12.2017, 12:25 (aktualizacja 11.09.2018 14:35)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dalsze rewitalizacje. Okolice Kopernika, dworca i Cedronu.
Władze miasta kontynuują rewitalizacje Wejherowa. Na ten cel pozyskali już fundusze unijne. Zmodernizowane zostaną okolice ulicy Kopernika, Dworca, Park Kaszubski oraz teren między ulicami Wałową i Judyckiego. Niektóre projekty będą konsultowane społecznie.

Przypominamy, że trwają konsultacje społeczne dotyczące Kaszubskiego Parku. Na stronie www.wejherowo.pl można wziąć udział w ankiecie i wyrazić swoje zdanie odnośnie przyszłości parku. Będzie modernizowany w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa” na które miasto zdobyło unijne dofinansowanie. To nie jedyne miejsce, które odnośnie wspomnianego projektu zyska nowszą szatę. Zmodernizowane zostaną okolice ulicy Kopernika, Zachodniej oraz Dworcowej.

"W ramach rewitalizacji, ale tylko w zakresie 2018 roku, bo przypomnę, że rewitalizacja zaplanowana jest, aż do 2022 roku. Te środki finansowe z funduszy europejskich 16 mlm zł jest rozłożone do 2022 roku. Natomiast rok 2018 przyniesie nam już pierwsze, realne inwestycje, które mieszkańcy będą mogli zobaczyć." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Zmodernizowany będzie m.in. łącznik pomiędzy ulicami Zachodnią i Dworcową. Zyska nową nawierzchnię. Ponadto zagospodarowana będzie ulica Kopernika. Tutaj jednak w marcu 2018 roku kwestia ta będzie konsultowana społecznie.

"To jest dość ważny obszar za względów historycznych. Przepiękna ulica z pierzejową zabudową, zielenią i ogródkami przydomowymi, które dziś są własnością prywatną. Rewitalizacja daje nam możliwość wejścia również w te prywatne obszary. Chcieliśmy spotkać się z naszymi mieszkańcami i zapytać ich jak widzą te przydomowe ogródki. Czy miasto może je zagospodarować w taki sposób jaki uznają za najlepszy? Jeżeli tak, to jesteśmy wstanie to zrobić, jeżeli nie, to uznamy wolę mieszkańców." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Realizowana będzie także kanalizacja deszczowa w obrębie ulic: Kopernika, Sienkiewicza, 10 lutego. Ma to zlikwidować zalewanie przy większych opadach, zwłaszcza ulice Kopernika. Kolejnym elementem rewitalizacji będzie zagospodarowanie wolnego obszaru zieleni przy rzece Cedron, pomiędzy ulicą Wałową a Judyckiego. Będzie to tak zwany Park Cedron.

"Centralnym elementem tego założenia parkowego będzie stylowa, piękna altana z fontanną w środku. Będą też ścieżki, ławeczki, leżaczki i ciekawa zieleń parkowa. Powstanie tutaj plac zabaw oraz miejsce rekreacji dla seniorów. Bedzie także publiczna toaleta. Uruchomiona zostanie też kawiarenka z tarasem i widokiem na ten park." - powiedział Wojciech Kozłowski wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

W przyszły roku zaplanowano wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac.

 

 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe