Więcej doświetlonych przejść dla pieszych. W planie już kolejne...

  • 15.01.2018, 13:09 (aktualizacja 28.03.2018 11:39)
  • Redakcja wejherowo24.info
Więcej doświetlonych przejść dla pieszych. W planie już kolejne...
W Wejherowie powstaje coraz więcej przejść dla pieszych, wyposażonych w dodatkowe oświetlenie. Na razie takich przejść jest kilka: przy Filharmonii Kaszubskiej, na ulicy Św. Jana, 12 Marca i dwa na Pomorskiej. Niebawem mają dostać doświetlone kolejne.

W listopadzie Straż Miejska przeprowadziła jesienne kontrole oświetlenia ulicznego w Wejherowie. Skontrolowano 217 ulic oraz 2575 punktów świetlnych.

"Awarie stwierdziliśmy na 49 słupach elektrycznych i wystąpiliśmy do prezydenta miasta o doświetlenie 9 przejść dla pieszych. Głównie na ulicy Śmiechowskiej, Pomorskiej i przy szkołach, których organem prowadzącym jest prezydent miasta Wejherowa." - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Sprawę poważnie potraktował zarówno prezydent miasta jak i starosta, bowiem część przejść wymagających dodatkowego oświetlenia znajduje się na ulicach miejskich, a część na drogach powiatowych.

"Starostwo Powiatowe za sumę 100 000 zł wyposażyło na swoich drogach w dodatkowe oświetlenie 3 przejścia dla pieszych, w tym dwa na ulicy Pomorskiej. Cieszy nas to. Chcielibyśmy, aby w pierwszej kolejności 9 przejść dla pieszych przy szkołach zostało doświetlone, a później sukcesywnie inne miejsca." - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Widoczność pieszych w niektórych miejscach jest znikoma. Ukazują to zdjęcia zrobione w porze nocnej (patrz pod artykułem - KPP Wejherowo). Piesi nawet na przejściu, przy ciemnym ubiorze i braku odblasków praktycznie są niezauważalni. Oświetlone dodatkowo przejścia znacznie zwiększają bezpieczeństwo. Jako pierwsze w naszym miejscu doświetlono przejścia przy Filharmonii Kaszubskiej. Wcześniej dochodziło tutaj do potrąceń. Obecnie trwają prace projektowe nad doświetleniem kolejnych przejść.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe