Oddział Kardiochirurgii. Drugi tak nowoczesny ośrodek na Pomorzu.

  • 24.01.2018, 16:27 (aktualizacja 24.01.2018 16:40)
  • Redakcja wejherowo24.info
Oddział Kardiochirurgii. Drugi tak nowoczesny ośrodek na Pomorzu.
Ponad 8 milionów złotych kosztowały prace budowlane oraz sprzęt medyczny wraz z wyposażeniem w powstałym właśnie Oddziale Kardiochirurgii. Mieści się on w wejherowskim Szpitalu Specjalistycznym. W ramach modernizacji dobudowano salę operacyjną.

Od podstaw wybudowano salę operacyjną, która bezpośrednio przylega do dotychczasowej bryły budynku, wyposażonej m.in. w kolumnę anestezjologiczną, lampę operacyjną, stół operacyjny, maszynę do krążenia pozaustrojowego, ECMO, tor wizyjny, aparat do znieczulania ogólnego, aparat do elektrochirurgii. Przed salą operacyjną znajdują się pomieszczenia: przygotowania pacjenta i lekarza oraz tzw. korytarz brudny. W bezpośrednim sąsiedztwie sali operacyjnej jest magazyn sprzętu i aparatury medycznej. W środkowej części oddziału znajduje się sala wybudzeń na 8 stanowisk intensywnej opieki. Modernizacja wyniosła 8 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

"To jest rzecz absolutnie niebywała, żeby w województwie pomorskim powstał drugi ośrodek kardiochirurgii, a więc gdzie przeprowadzane są najbardziej skomplikowane operacje na sercu. One będą przeprowadzane nie tylko w Gdańsku, ale też w Wejherowie. - powiedział Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego.

Każde ze stanowisk intensywnej terapii wyposażone jest w kardiomonitor podłączony do centrali monitorującej funkcje życiowe pacjenta, pompy infuzyjne, respirator. Oddział wyposażony jest ponadto w dwa wysokospecjalistyczne echokardiografy. Z kwoty przeznaczonej na modernizacje Oddziału Kardiochirurgii zakupione zostało również wyposażenie oddziału pooperacyjnego - łóżka, monitory, pompy infuzyjne, aparat echo, defibrylatory, stymulatory serca, itd.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam
adam 26.01.2018, 23:33
tylko nie dodano że przez te zmiany stany zawałowe sąwożone do Gdyni

Pozostałe