Kolejne rozdanie. Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach.

  • 24.01.2018, 17:05 (aktualizacja 16.02.2018 11:34)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kolejne rozdanie. Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach.
W siedzibie wejherowskiego starostwa odbyło się spotkanie w ramach którego 38 osób otrzymało certyfikaty. Są to osoby, które przeszły rekrutacje i szkolenie w ramach projektu "Przedsiębiorczość na Kaszubach".

"Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" - to nazwa dużego, wspólnego projektu, którego celem jest zniwelowanie bezrobocia zarówno w powiecie wejherowskim, jak i kartuskim oraz w puckim.

"Powiat wejherowski jest liderem. Cała kwota przeznaczona na jego realizacje to jest ponad 10 mln złotych, z czego dla powiatu wejherowskiego przypada 5 mln 250 tys. zł." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Łącznie dotacje otrzyma ponad 270 osób, z czego połowa (135) na terenie powiatu wejherowskiego. Projekt realizowany jest w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 (środki finansowe w większości pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego).

"Do końca ubiegłego roku rozdaliśmy 42 dotacje. Na realizacje składa się nie tylko dotacja inwestycyjna na rozpoczęcie działalności gospodarczej tj. 19 350 zł, ale oprócz tego wsparcie pomostowe czyli finansowanie przez okres 6 miesięcy 1850 zł miesięcznie i szkolenie." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Wachlarz działalności powstających firm jest szeroki.Najwięcej w tegorocznej turze powstało biur rachunkowych i przedsiębiorstw zajmujących sie kwestiami artystycznymi zwłaszcza dekoracją wnętrz.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe