To już pewne. Powstanie kolejny budynek komunalny dla mieszkańców Wejherowa.

  • 1.02.2018, 13:15 (aktualizacja 28.05.2018 12:32)
  • UM Wejherowo / redakcja
To już pewne. Powstanie kolejny budynek komunalny dla mieszkańców Wejherowa.
W Wejherowie przy ul. Łęgowskiego powstanie budynek komunalny. Będzie w nim 79 mieszkań o następującym standardzie wykończenia: na podłogach płytki ceramiczne oraz panele podłogowe, ściany w kuchni oraz w łazience częściowo wyłożone płytkami, łazienka wyposażona w toaletę,  umywalkę i kabinę natryskową. Natomiast w kuchni będzie kuchenka gazowa/ elektryczna i zlewozmywak.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa budynku komunalnego w Wejherowie. Jest to kolejny krok dla zaspakajania potrzeb mieszkaniowych Wejherowian, którzy ze względu na trudną sytuację materialną i mieszkaniową potrzebują pomocy miasta.

"Zależy nam aby, miasto tętniło życiem, by mieszkańcy żyli w komfortowych warunkach." - podkreślił Krzysztof Hildebrandt prezydent miasta. 

Przypomnijmy, że podczas sesji 19 grudnia 2017 r. wejherowscy radni przyjęli uchwałę przygotowaną przez Prezydenta Krzysztofa Hildebrandta o wniesieniu działki budowlanej do zasobów Wejherowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, przeznaczonej na budowę budynku komunalnego.

Przy ul. Łęgowskiego powstanie czterokondygnacyjny budynek komunalny, w którym znajdzie się prawie 80 lokali mieszkalnych. Mieszkania będą 1-, 2- i 3-pokojowe z pełnym węzłem sanitarnym. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 4 587 m kw, przy czym powierzchnia użytkowa lokali wyniesie 3 834 m kw. Dla każdego lokalu przewidziano także jedno miejsce postojowe. Mieszkania ogrzewane będą z lokalnej kotłowni gazowej.

"Budynek przy ul. Łęgowskiego będzie budynkiem komunalnym, o czynszach regulowanych przez miasto i zasiedlany na podstawie decyzji Prezydenta Miasta. Program realizowany będzie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego, o które mogą ubiegać się podmioty mające już doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym np. Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Podejmujemy wszelkie działania, aby budowa rozpoczęła się w 2018 r. i zakończyła w roku 2019." - powiedział Beata Rutkiewicz zastępca prezydenta Wejherowa. 

Mieszkania będą gotowe do zamieszkania. Standard wykończenia: podłogi: płytki ceramiczne oraz panele podłogowe, ściany w kuchni oraz łazience częściowo wyłożone płytkami, łazienka wyposażona w toaletę,  umywalkę i kabinę natryskową. Natomiast w kuchni będzie kuchenka gazowa/ elektryczna i zlewozmywak.

Wnioski o przydział lokalu, jak i o zamianę lokalu można pobrać bezpośrednio z Urzędu Miejskiego przy ul. 12 Marca 195. Wypełnione wnioski należy składać do Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Decyzję o zasiedleniu podejmie Prezydent Miasta Wejherowa.

UM Wejherowo / redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pawel
pawel 3.02.2018, 16:43
Pan prezydent chyba nie zdaje sobie sprawy, że inna jest idea mieszkania plus a inna tych mieszkań komunalnych. Te mieszkania komunalne na Łęgowskiego nie będą z możliwością późniejszego wykupu. Mieszkanie plus zaś jest dla tych którzy chcą mieć kawałek swojej własności. Po co realizować program komunalny rodem z komuny skoro rząd oferuje coś lepszego -naprawdę nie rozumiem. A może miasto ma coś do ukrycia w rozdysponowywaniu gruntów -bo jak widać monopol na deweloperkę ma tutaj prawie wyłącznie orlex.
Alex
Alex 4.02.2018, 23:24
A gdzie w artykule wyczytałeś o mieszkaniach 500 plus...W tym akurat nic takiego nie pisza...no chyna, ze wiesz coś wiecej albo siejesz propagandę?

Pozostałe