Strażnicy miejscy szybko wytypowali sprawcę. Wspólnie z policją odnaleźli skradzionego...czworonoga.

  • 5.02.2018, 11:21 (aktualizacja 07.02.2018 12:14)
  • SM Wejherowo/ redakcja
Strażnicy miejscy szybko wytypowali sprawcę. Wspólnie z policją odnaleźli skradzionego...czworonoga. SM Wejherowo
Strażnicy miejscy niejednokrotnie udowodnili, że ich działania nie skupiają się wyłącznie na pilnowaniu porządku i prawa w mieście, ale na czynnej pomocy. Wystarczy sobie przypomnieć, chociażby kilka przykładów. Uratowali mężczyznę z płonącego budynku, udzielali pomocy medycznej poszkodowanym w wypadku, złapali złodzieja podczas kradzieży w sklepie czy pomogli policji w ujęciu sprawców wykroczeń i przestępstw.

03 lutego około godziny 22:00 na osiedlu Chopina w Wejherowie nieznany sprawca dokonał spod sklepu kradzieży psa rasy sznaucer. Poszkodowany złożył zawiadomienie na policję. W poszukiwania psa włączyli się również funkcjonariusze straży miejskiej. Działania rozpoczęto od przeglądania zapisów z miejskiego monitoringu. Na jednej z kamer strażnicy zauważyli idącego z rowerem mężczyznę z psem. Po sylwetce rowerzysty wytypowali podejrzanego, znanego z tego typu czynów, mieszkańca gminy Szemud, przebywającego na terenie miasta. Strażnicy znali również jego miejsce pobytu. Tam też udali się funkcjonariusze ze wspólnego patrolu policji i straży miejskiej.

W pomieszczeniu zajmowanym przez 50-letniego mężczyznę znaleźli skradzionego psa. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Należy jedynie dodać, że ten sam sprawca 19 września 2017 spod sklepu na ulicy Rzeźnickiej skradł rower wart 4000 złotych . Działał w ten sam sposób. Również przez Straż Miejską został namierzony, ustalony a skradziony rower odzyskano.

SM Wejherowo/ redakcja

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe