Kolejny autobus. Nowoczesny tabor MZK Wejherowo.

  • 5.02.2018, 14:51 (aktualizacja 12.02.2018 12:16)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kolejny autobus. Nowoczesny tabor MZK Wejherowo.
Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej powiększył się o kolejny autobus. Nowoczesny pojazd marki Solaris stanowi 39 nabytek wejherowskiej spółki.

Wraz z początkiem lutego br. poświęcono kolejny autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jest to 39 pojazd, 23 marki Solaris, już 7 autobus, który posiada klimatyzacje, a 4 IV generacji. Wejherowski Zakład Komunikacji jako pierwszy w kraju wprowadził najnowocześniejsze autobusy i standard ten utrzymuje.

"Autobus czwartej generacji to u nas jako pierwszy model w Polsce został wprowadzony do eksploatacji. Dziś są już w innych miastach wprowadzone." - powiedział Czeslaw Kordel prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie.

Nowoczesność to nie tylko estetyka i wysoki komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Niwelowanie zagrożeń to dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie cel nadrzędny.

"Wewnętrznie autobus jest przygotowany do świadczenia usług o dużym nasileniu ruchu, dla osób niepełnosprawnych i osób, które trudniej się poruszają (...) Autobus zabezpieczony jest przed samozapłonem." - powiedział Czeslaw Kordel prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie.

Autobus przez cały czas jazdy jest monitorowany. Posiada nowoczesne rozwiązania, w tym m.in. czytniki elektroniczne kart czy nagłośnienie. Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie obsługuje ponad 100 000 mieszkańców. To spora liczba, a teren rozległy. Dzięki kupionym biletom zakład przynajmniej dwa razy w roku z własnych funduszy kupuje nowe pojazdy. Ten ostatni kosztował 860 000 zł.

Pojazd poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka. Na uroczystości nie zabrakło władz miasta Wejherowo oraz władz powiatu wejherowskiego. Byli też przedstawiciele Zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku i miejscy radni. Na koniec goście wzięli udział w pierwszej przejażdżce nowym autobusem ulicami Wejherowa.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe