Są jeszcze wolne środki. Dotacja na wymianę źródła ciepła.

  • 9.04.2018, 14:06 (aktualizacja 09.04.2018 14:12)
  • Redakcja wejherowo24.info
Są jeszcze wolne środki. Dotacja na wymianę źródła ciepła.
Dzięki przystąpieniu Miasta Wejherowa do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czyste powietrze Pomorza” mieszkańcy grodu Wejhera mogą składać wnioski o udzielenie dofinansowania na modernizację źródeł energii cieplnej w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Wejherowa.

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby, które zamierzają w nieprzekraczalnym terminie do 15 listopada 2018 r. wykonać modernizację źródła energii cieplnej, polegającej na likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z wskazanych źródeł. A są to kotły opalane gazem lub olejem opałowym, rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą 5 klasy) lub podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Wnioski można składać do 30 kwietnia 2018 roku. Przewidywana maksymalna wysokość dofinansowania wyniesie 35% kosztów. Jednakże o końcowej wysokości dofinansowania zadecyduje WFOŚiGW w terminie do 29 czerwca 2018 roku.

Uwaga: Koszty kwalifikowane zadania stanowią wydatki poniesione na: dokumentację i nadzór techniczny, demontaż istniejącego źródła ciepła, zakup fabrycznie nowych źródeł ciepła wraz z oprzyrządowaniem, wykonanie instalacji wewnętrznej co. i cwu.

Do konkursu mogą być zgłaszane zadania nierozpoczęte, dla których została wykonana dokumentacja fotograficzna stanu istniejącego.

Właściciele nieruchomości zainteresowani udziałem w konkursie „Czyste powietrze Pomorza” edycja 2018, powinni złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195 wraz z niezbędnymi załącznikami, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2018 r.

Wyniki zostaną opublikowane przez WFOŚiGW w terminie do 29 czerwca 2018 r. W celu uzyskania szczegółowych informacji zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wejherowie p. 104 lub do kontaktu telefonicznego pod numerem: tel. 58 677 71 06 (Antonina Łuczyńska).

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe