Młodzież zapobiega pożarom. Turniej wiedzy...

  • 10.04.2018, 13:45
  • Redakcja wejherowo24.info
Młodzież zapobiega pożarom. Turniej wiedzy... fb: Powiat Wejherowski
W starostwie powiatowym uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z każdej grupy wyłoniono po jednej osobie, która będzie reprezentować nasz powiat w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

W starostwie powiatowym odbyły się eliminacje miejsko - gminne w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ku uciesze organizatorów zainteresowanie tematyką przeciwpożarową w gronie młodzieży wciąż wzrasta. W turnieju udział wzięło blisko 50 osób.

"Pytania są bardzo trudne. Obejmują szeroki zakres wiedzy. Począwszy od chemii, historii, poprzez wiedzę o leśnictwie, o budownictwie, aż po ochronę przeciwpożarową, ratownictwo wodne czy zarządzanie kryzysowe." - powiedział Mirosław Józefowicz prezes powiatowego oddziału OSP w Wejherowie.

Po napisaniu testu komisja sprawdzała pracę, a następnie trójka najlepszych w każdej kategorii odpowiadała na 9 pytań. Zwycięzca będzie reprezentować powiat wejherowski podczas eliminacji wojewódzkich.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe