Zainspirowane Wejherowo. Zagłosuj na projekt "Pomysłodalni".

  • 11.04.2018, 11:26 (aktualizacja 06.06.2018 13:45)
  • Redakcja wejherowo24.info
Zainspirowane Wejherowo. Zagłosuj na projekt "Pomysłodalni".
Wejherowo ma szansę zdobyć 100 000 zł w ramach trzeciej edycji programu Lechstarter na realizację projektu pod nazwą "Inspirownia". Projekt walczy o głosy razem z 48 innymi projektami z całej Polski. Głosowanie trwa do 17 maja 2018. Zachęcamy, aby głosy oddawać codziennie.

Fundacja Pomysłodalnia złożyła projekt o nazwie "Inspirownia", której głównym bohaterem jest Wejherowo. Projekt został zakwalifikowany w konkursie LechStarter. Zwyciezca otrzyma 100 tys. zł. Teraz wszystko zależy od mieszkańców. Zwycięży bowiem 5 projektów, które zyska największą liczbę głosów.

"Idea, która została podana w projekcie, idealnie wpisuje się właśnie w Wejherowo. Park Majkowskiego pasuje doskonale i tutaj będzie bardzo dużo działań podjętych w ramach tego projektu." - powiedziała Magdalena Olszewska prezes fundacji 'Pomysłodalnia'.

Centrum to budynek Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i przynależący do niego park, ale projekt obejmie również całe miasto. "Inspirownia" będzie zagospodarowywać przestrzeń miasta dla innowacji społecznych i kultury. Projekt skupia dwa aspekty. Pierwszy to społeczny.

"W ramach działań społecznych, jeśli wygramy, to przewidzieliśmy wybudowanie ogromnego stołu inspiracji, przy którym będzie mogło usiąść co najmniej 20 osób. Przy stole tym będą spotykać sie wszyscy Wejherowianie: urzędnicy, artyści, aktywiści i będziemy szukać jak najlepszych rozwiązań dla Wejherowa. (...) Będzie również mały stół inspiracji mobilny, który będzie jeździć po całym Wejherowie." - powiedziała Piotr Wyszomirski z fundacji 'Pomysłodalnia'.

To tylko jeden z elementów zawartych w projekcie. Kolejnym będzie m.in. Festiwal Inspiracji. Drugi aspekt skupia działalność w sferze kulturalno - artystycznej.

"Między innymi bedzie chyba pierwszy w dziejach Wejherowa, plenerowy, nocny spektakl stacyjny pod tytułem 'Tajemnice Jakuba Wejhera'. " - dodał Piotr Wyszomirski.

Projekt wsparło miasto Wejherowo oraz powiat wejherowski. Glosować można do 17 maja, poprzez stronę lechstarter.urbanforms.org lub poprzez stronę www.pomyslodalnia.pl gdzie znajduje się odnośnik. 

Po zalogowaniu na stronie konkursowej wybieramy kategorię: GRANT, szukamy projektu INSPIROWNIA i klikamy: GŁOSUJ.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe