Był ze strażą miejską od początku jej powstania. Odszedł na emeryturę.

  • 16.04.2018, 13:05 (aktualizacja 17.04.2018 09:04)
  • UM Wejherowo / redakcja
Był ze strażą miejską od początku jej powstania. Odszedł na emeryturę.
W Ratuszu odbyło się uroczyste pożegnanie st. insp. Henryka Teclaf. 11 kwietnia odszedł na emeryturę najstarszy funkcjonariusz Straży Miejskiej w Wejherowie.

Henryk Teclaf to jeden z najstarszych wejherowskich strażników miejskich. Przepracował w jednostce bowiem 26 lat. Był z wejherowską strażą miejską związany od początku jej powstania. łącznie ma za sobą 50 lat pracy zawodowej.

Podczas uroczystego pożegnania w obecności prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, sekretarza miasta Bogusława Suwary oraz wszystkich strażników, komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca w imieniu Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP wręczył żegnanemu „Krzyż za Zasługi” przyznany przez Radę za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wejherowie.

W swojej karierze zawodowej w Straży Miejskiej pracował na różnych stanowiskach, począwszy od patrolowego, kierowcy radiowozu, dyżurnego komendy, inspektora Wydziału Postępowań, a ostatnio - operatora miejskiego monitoringu. Za dokonania w służbie wielokrotnie był nagradzany m.in. Złotym „Medalem za Długoletnią Służbę” przyznanym przez Prezydenta RP. Przed wstąpieniem do służby w wejherowskiej Straży Miejskiej Henryk Teclaf pracował m.in. jako kierowca w PKS i na budowie Elektrowni Jądrowej Żarnowiec.

 

UM Wejherowo / redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe