Kickboxing. Puchar Świata dla Pauliny Stenka.

  • 25.04.2018, 12:34 (aktualizacja 25.04.2018 14:20)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kickboxing. Puchar Świata dla Pauliny Stenka.
Paulina Stenka wywalczyła Puchar Świata w kickboxingu. Puchar odbywał się w Innsbrucku. Paulina jest zawodniczką Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.

W dniach 20-22 kwietnia w Innsbrucku, rozgrywany był Puchar Świata w kickboxingu. Niespełna 18-letnia Paulina Stenka, mieszkanka Kębłowa, stypendystka Gminy Luzino reprezentowała Polskę w formułach walki pointfighting oraz kick-light. Podopieczna trenera Rafała Karcz wywalczyła Puchar Świata w wadze powyżej 65 kg juniorów w formule kick-light. W walkach finałowych wygrywała z reprezentantką Słowacji, a w walce „ o wszystko” rozprawiła się z bardzo silną zawodniczką z Węgier. Dodajmy, że dzień wcześniej Paulina zajęła 5 miejsce w formule pointfighting, ulegając dopiero w ćwierćfinale ze Słowenką. W zawodach Pucharu Świata w Austrii startowało ponad 2000 zawodników.

Turniej Pucharu Świata w Austrii należy do najsilniejszych i największych turniejów kickboxingu na świecie z serii elitarnej ligi Kickboxing World Series.

Już w dniach 27-29 kwietnia aż 26 zawodników z Wejherowa i Luzina, którzy reprezentować będą Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino, wystartuje w Mistrzostwach Polski kadetów, juniorów i seniorów pointfighting w Mysiadle. Prawdopodobnie jeszcze w maju, czeka zawodników Rafała Karcz kolejny międzynarodowy sprawdzian, tym razem w Budapeszcie na Węgrzech.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe