Powiatowe wsparcie dla szpitala. Przekazali fundusze.

  • 26.04.2018, 12:34 (aktualizacja 28.08.2018 13:04)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powiatowe wsparcie dla szpitala. Przekazali fundusze.
Powiat wejherowski przekazał 150 000 zł na zakup niezbędnych urządzeń medycznych w wejherowskim szpitalu. Dzięki dotacji doposażono sprzęt w trzech oddziałach.

Raz w roku powiat wejherowski przekazuje pieniądze na cele związane z funkcjonowaniem wejherowskiego szpitala im. Floriana Ceyjnowy. W tym roku kwota dotacji wyniosła 150 tys. zł.

"W trosce o zdrowie naszych mieszkańców chcemy włożyć swoją cegiełkę, aby pomóc w zakupie nowoczesnego sprzętu lub w remoncie niektórych oddziałów." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Pieniądze zostały rozdysponowane na zakup sprzętu w trzech oddziałach wejherowskiego szpitala.

"To jest dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Za 30 tysięcy kupimy dermaton. Niezwykle potrzebny w operacjach dzieci, które uległy poparzeniom lub rozległym wypadkom (...) Druga część kwoty 110 tysięcy przeznaczymy na zakupienie sprzętu dla Oddziału Urologii." - powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes Szpitali Pomorskich.

Zakup nowego sprzętu do przeszczepu skóry oraz toru wizyjnego ułatwiającego pracę lekarzy był niezbędny, tym bardziej, że poprzedni sprzęt uległ wyniszczeniu. Natomiast na oddziale Pediatrii Dziecięcej zakupiono brakującą część do nowego urządzenia, które placówka otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Miesiąc temu otrzymaliśmy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aparat usg, dzięki któremu możemy monitorować stan dzieci na miejscu w oddziale i nie musimy z dziećmi jechać do Zakładu Radiologii. W tym zestawie nie było modułu do wykonywania badań echokardiograficznych Dzięki sfinansowaniu tego przez powiat, ten moduł mogliśmy zakupić." - wyjaśnił dr Adam Hermann ordynator Oddziału Pediatrii w wejherowskim szpitalu.

Dzięki urządzeniu usg wraz z kompletnymi modułami, badania takie mogą być przeprowadzane na miejscu. Wcześniej trzeba było małego pacjenta przewozić, aż do Gdańska.

Wejherowski szpital rocznie hospitalizuje ponad 30 000 pacjentów. Ponad 60 000 osób w ciągu zgłasza się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dziennie to od 150 do 200 osób.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe