Powstanie rondo. Zamknięcie skrzyżowania przy ulicach Judyckiego i 12 Marca

  • 5.05.2018, 21:57 (aktualizacja 05.09.2018 14:00)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powstanie rondo. Zamknięcie skrzyżowania przy ulicach Judyckiego i 12 Marca fb: powiat wejherowski
Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Judyckiego, Wniebowstąpienia oraz 12 Marca. Od 8 maja do końca lipca skrzyżowanie będzie zamknięte.

Prace rozpoczną się 8 maja. Na skrzyżowaniu ulic: Judyckiego, Wniebowstąpienia oraz 12 Marca w Wejherowie powstanie rondo, które przede wszystkim usprawni ruch w tym miejscu. Inwestycję prowadzi powiat wejherowski.


"Będą usprawnienia dla ruchu kołowego oraz ruchu pieszego. Powstaną dodatkowe azyle, przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa połączona ze ścieżką, która biegnie wzdłuż rzeki Cedron." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.


Utrudnienia potrwają do 31 lipca.


"Aby tych utrudnień było jak najmniej w jak najkrótszym czasie, postanowiliśmy zupełnie wyłączyc  z ruchu to skrzyżowanie. To nam daje krótszy termin realizacji. W 2,5 miesiąca powinniśmy to zadanie zrealizować. Gdybyśmy nie zamknęli skrzyżowania termin mógłby się wydłużyć do 6 miesięcy." -  powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.


Na czas realizacji robót wyznaczone zostaną objazdy do centrum miasta, między innymi drogą krajową nr 6 na odcinku z ulicą 12 Marca do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 218, jak również drogami powiatowymi oraz gminnymi: Myśliwską, Roszczynialskiego, Zamkową, Parkową, Św. Jacka, a także 3 Maja do drogi wojewódzkiej nr 218. 
Koszt inwestycji wg umowy to  2.247.092,40 zł. Inwestycja realizowana jest wspólnie z miastem Wejherowo.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe