Szpital w Wejherowie. Powstała Fundacja Kardiochirurgii Pomorskiej

  • 10.05.2018, 10:16 (aktualizacja 16.05.2018 08:52)
  • Małgorzata Pisarewicz
Szpital w Wejherowie.  Powstała Fundacja Kardiochirurgii Pomorskiej
Zespół Oddziału Kardiochirurgii – lekarze i pielęgniarki pracujące w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie - założyli właśnie Fundację Kardiochirurgii Pomorskiej. Głównym celem jej działalności będzie m.in. wspieranie kardiochirurgii oraz specjalności pokrewnych ze w szczególnym uwzględnieniem oddziałów kardiochirurgii województwa pomorskiego, wspieranie dziedzin pokrewnych skupiających się na leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, a także wspieranie działalności w zakresie profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia.

 

Założycielom Fundacji zależy także na bieżącym doposażaniu w sprzęt Oddziału Kardiochirurgii szpitala w Wejherowie, który zabezpiecza pacjentów z województwa pomorskiego oraz ościennych regionów.

"Naszym głównym celem jako organizacji non profit będzie, zgodnie ze statutem, wspieranie kardiochirurgii i wszystkich jej pokrewnych specjalizacji. Dodatkowo chcemy czynnie włączyć się w życie naszego regionu przez obecność na przeróżnych imprezach promujących sport i zdrowy tryb życia. Debiut miał już miejsce na I Półmaratonie Kartuskim, będącym jednym z etapów cyklu Kaszuby Biegają. Przed nami dużo pracy.- powiedział Sebastian Batkiewicz, Prezes Fundacji Kardiochirurgii Pomorskiej.

Przypomnijmy, że nowoczesny Oddział Kardiochirurgii działa w Wejherowie od października 2017 r. Koszt powstania to 8 mln zł i całość środków na ten cel przekazał samorząd województwa pomorskiego. W tym czasie wykonano tu ponad 210 operacji. W oddziale wykonywane są zabiegi na hospitalizację - bypasy wieńcowe, choroby osierdzia, nowotwory serca, zaś od kwietnia br. dzięki podpisanemu kontraktowi z NFZ – wykonuje się także procedury wysokospecjalistyczne, co pozwoliło poszerzyć działalność operacyjną o zabiegi w krążeniu pozaustrojowym wad serca, zabiegi skojarzone zastawkowo-wieńcowe, zabiegi w chorobach aorty, zabiegi małoinwazyjne zastawek serca i wiele innych.

Małgorzata Pisarewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe